Цензор.НЕТ

28.04.19 19:04

На пост президента Казахстану претендують 9 осіб

Центральна виборча комісія Казахстану завершила прийом заяв від охочих поборотися за пост президента країни. Документи подали 9 осіб.

На пост президента Казахстану претендують 9 осіб

Про це Цензор.НЕТ повідомляє з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Сьогодні о 18:00 за місцевим часом закінчилося висунення кандидатів у президенти Республіки Казахстан на позачергових виборах президента, призначених на 9 червня 2019 року", - сказав заступник голови Центрвиборчкому Костянтин Петров на засіданні в неділю.

Етап висування тривав із 10 по 28 квітня згідно з календарним планом основних заходів із підготовки та проведення позачергових виборів президента Казахстану.

"Отже, підбиваючи підсумок етапу висування, встановлені законодавством документи в Центральну виборчу комісію представили дев'ять республіканських об'єднань, зокрема чотири політичні партії", - зазначив Петров.

Серед тих, хто балотується, є чинний президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв, висунутий правлячою партією "Нур Отан".

Крім того, в списку ЦВК: претендент на пост глави держави від республіканського громадського об'єднання "Ули Дала Кирандари" ("Орли Великого степу") письменник Садибек Тугел; від федерації профспілок Казахстану екс-депутат, голова територіального об'єднання профспілок Західно-Казахстанської області Амангельди Таспіхов; від партії "Ак жол" - депутат мажилісу парламенту Данія Еспаєва; від партії "Ауил" голова правління НАО "Національний аграрний науково-освітній центр" Толеутай Рахімбеков; від Комуністичної народної партії Казахстану депутат мажилісу Жамбил Ахметбеков; від громадського об'єднання "Халик демографіяси" ("Народна демографія") громадський діяч Жуматай Алієв; від республіканського об'єднання юридичних осіб "Союз будівельників Казахстану" підприємець, колишній депутат мажилісу парламенту Казахстану Талгат Ергалієв; від громадського об'єднання "Націонал-патріотичний рух "Улт тагдири" ("Доля нації") політичний і громадський діяч, журналіст Аміржан Косанов.

Реєстрацію кандидатів у президенти буде завершено 11 травня.

Для реєстрації кандидатом у президенти кожен претендент має зібрати на свою підтримку щонайменше 118 тис. 140 підписів виборців, які рівною мірою представляють не менше двох третин областей, міст республіканського значення і столиці.

Кандидат у президенти має переказати на рахунок Центрвиборчкому виборчий внесок у розмірі 2 млн 125 тис. тенге (147 тис. гривень. - Ред.).

Крім того, відповідно до законодавства, кандидату і його дружині/чоловіку необхідно до реєстрації подати до податкових органів за місцем проживання декларації про доходи і про майно станом на 1 квітня 2019 року.

Позачергові вибори президента Казахстану відбудуться 9 червня 2019 року.

Попередні (теж позачергові) вибори президента Казахстану відбулися у квітні 2019 року. На тих виборах впевнену перемогу здобув Нурсултан Назарбаєв і тим самим зберіг за собою пост президента країни.

Нагадаємо, перший президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв заявив 19 березня, що складає з себе повноваження глави держави. Водночас він залишиться головою Ради безпеки республіки, головою партії "Нур Отан" ("Світло Вітчизни"), членом Конституційної ради.

Обов'язки президента прийняв на себе колишній спікер парламенту Касим-Жомарт Токаєв. Через кілька годин після того, як він склав присягу, столицю Казахстану перейменували з Астани в Нурсултан на честь першого президента.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики