Цензор.НЕТ

28.04.19 21:55

У німецькому Бундестазі анонсували нову ініціативу щодо запобігання російській агресії на Донбасі

Фракція Вільної демократичної партії Німеччини (ВДП) планує внести в Бундестаг проект нової ініціативи щодо вирішення конфлікту на Донбасі.

У німецькому Бундестазі анонсували нову ініціативу щодо запобігання російській агресії на Донбасі

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Німецьку хвилю", про це ввечері 27 квітня повідомило німецьке видання Bild.

За даними журналістів видання, нова ініціатива має назву "Мир в Україні вимагає нового імпульсу". Документ містить 12 пунктів і отримав підтримку всіх членів фракції ВДП, яка перебуває в опозиції до уряду, який сформували консерватори і соціал-демократи.

Очікується, що ініціативу внесуть на розгляд Бундестагу через один пленарний тиждень. За словами авторки проекту ініціативи Ренати Альт, обрання президентом України Володимира Зеленського та членство Німеччини в Радбезі ООН є головними факторами для того, щоб надати мирним переговорам щодо Донбасу "нового поштовху".

Вільні демократи вважають, що Бундестаг разом із фракцією ВДП має вимагати від уряд ФРН розробити до Мінських домовленостей додатковий план дій з обов'язковими термінами, зазначається в ініціативі. Крім того, цей додатковий план дій має також містити стимули, що заохочували б до виконання, та конкретні наслідки в разі його недотримання. Як Росії, так і Україні потрібно втілювати в життя зроблені в Мінських угодах обіцянки, кажуть у ВДП.

Окрім того, уряд ФРН всередині ЄС має просувати "новий або ж додатковий цивільно-поліцейський компонент місії ООН". Він має першочергово перебрати на себе суверенні повноваження у співпраці з місцевими українськими органами безпеки. Щодо наявних на сьогодні спостережних та інших місій з участю ЄС, приміром EUAM (місія ЄС для реформи українського сектора безпеки), то їх варто значно розширити, зазначається в ініціативі.

Також уряду ФРН варто було б розробити та представити на розгляд Радбезу ООН новий план мирного врегулювання на Донбасі. Серед іншого цей план мирного врегулювання передбачатиме виведення військ із Донбасу, а також заміну й розпуск "урядів" самопроголошених "народних республік" у Донецьку та Луганську. Крім того, сам план також має містити пункт про запровадження на цих територіях цивільної перехідної адміністрації під егідою ООН із чітко прописаним мандатом. Саме ця адміністрація має також підготувати регіон до проведення вільних та незалежних виборів.

"Тепер уряд ФРН має діяти рішуче та надалі всіляко й активно підтримувати Україну. Самої лише підтримки на словах із боку канцлера ФРН (Ангели Меркель) замало. Якщо уряд ФРН справді має серйозні наміри в цьому напрямку, то йому варто визнати політичні реалії та сприйняти наш додатковий план дій як шлях із нинішнього глухого кута", - сказала Рената Альт у розмові з журналістами Bild.

Хоча партії урядової коаліції у ФРН нечасто голосують за ініціативи опозиції, Рената Альт запевнила, що під час дебатів у Бундестазі намагатиметься заручитися підтримкою консерваторів та соціал-демократів.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики