Цензор.НЕТ

29.04.19 09:51

Порошенко говорив про це з усіма світовими лідерами, - Кириленко щодо надання Томосу

Без єднання всього українського народу, волі політикуму і гігантських зусиль особисто президента України Петра Порошенка Українська церква не змогла б отримати автокефалію.

Порошенко говорив про це з усіма світовими лідерами, - Кириленко щодо надання Томосу

Як передає Цензор.НЕТ, про це в коментарі "Прямому" повідомив віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко.

Він заявив: "Вперше за все існування православної церкви в Україні ми маємо статус автокефальної церкви. Вперше за всі роки… Так от, автокефалію вдалося здобути лише минулого року. І це стало можливим, по-перше, завдяки єднанню українського народу навколо цієї справи. По-друге, єднанню політичного класу цього завдання. І, по-третє, завдяки особистим гігантським зусиллям чинного президента Петра Порошенка. Оскільки до нього багато хто брався за цю справу і були певні зрушення, але вирішальний наступ, всі правильні та зважені державницькі рішення, контакти з багатьма ієрархами і політиками у світі – це стало можливим тільки тепер, за Петра Порошенка. І тут треба віддавати йому належне. Не соромитись цього. Не треба цього боятися.

Але головне – безумовно, це Божий промисел. Богу було так завгодно, щоб українці нарешті за тисячу років, навіть більше, отримали автокефалію. І нам зараз треба цим до ладу скористатися… І через деякий час стане зрозуміло, наскільки це була видатна подія – надання статусу автокефалії православній церкві. Оскільки це не лише церковне питання, а це і питання суспільної ваги, це і питання національного самопочуття.

І те, що українська нація вперше за тисячу років пошанована як така, яка достойна мати свою автокефальну православну церкву – це здобуток, який можна оцінити, тільки переосмисливши і, можливо, оцінивши цю подію на відстані. Але також це визнання України. Бо це Україна сильна. Тому що це і світові лідери розмірковували над цим питанням. У президента були переговори із головними світськими лідерами світу", - заявив Кириленко.

Він додав, що українська церква не отримала б автокефалію без політичної сили і волі.

"Раніше ж Константинополь теж розумів, що це великий православний народ. Але Томос чомусь не надавав. Тому що не було такої сили. А коли вже "православні брати" напали на Україну, росіяни, то вже весь світ побачив, як українці можуть чинити опір, і що вони – окремий народ, який у всіх відношеннях повинен мати цей статус, в тому числі в церковному плані.

І справу Томосу, яку якраз вчасно розпочав і відродив президент Порошенко, вона стала підтвердженням того, що українці повинні мати самостійність в усіх вимірах свого життя, в тому числі духовному і церковному. І це великий крок вперед, який позначиться на суспільстві, на економіці, на самопочутті національному, на багатьох речах, які, можливо, зараз поки що не так ясно очевидні", - підкреслив віце-прем’єр.

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

Тоді ж почався перехід парафій УПЦ МП у ПЦУ. В інтернеті навіть створили інтерактивну карту таких переходів. Предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що всі віряни в Україні мають добровільно обирати свій релігійний центр.

6 січня 2019 року в церкві Святого Георгія в резиденції Вселенського патріархату в Константинополі під час святкової літургії за участю Патріарха Варфоломія предстоятелю Православної церкви України Епіфанію вручили Томос про автокефалію української церкви.

9 січня в Константинополі члени Синоду Вселенського патріархату підписали Томос про автокефалію української церкви.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики