Цензор.НЕТ

29.04.19 09:42

Я говорив, що мені "не шкода людей" про тих, хто збирається отримувати паспорт РФ заради подвійної пенсії, - Рева пояснив свою заяву про жителів ОРДЛО

Міністр соціальної політики Андрій Рева пояснив свою заяву про людей, які проживають на окупованих територіях і змушені з великими складнощами перетинати лінію розмежування на Донбасі.

Я говорив, що мені "не шкода людей" про тих, хто збирається отримувати паспорт РФ заради подвійної пенсії, - Рева пояснив свою заяву про жителів ОРДЛО

Про це він повідомив у коментарі Цензор.НЕТ.

"Хотів би уточнити: я говорив, що мені не шкода не тих людей, які з великими труднощами перетинають лінію розмежування, в чому мене і звинувачують пропагандисти, а саме про тих, хто цього не робить через острах зустрітися з українськими правоохоронцями. Це - ті, хто зі зброєю в руках вбиває наших солдатів і офіцерів, це ті, хто активно допомагав окупантам і кликав Путіна, сподіваючись, за словами Олени Степової, "жити по-багатому", а зараз збирається отримувати російський паспорт в надії на подвійну пенсійну виплату, анонсовану окупантами. Їх мені, дійсно, не шкода", - підкреслив Рева.

"Мені шкода наших солдатів і офіцерів, які загинули через цих негідників! Я вважав і вважаю, що держава має диференційовано ставитися до тих, хто живе на окупованій території: тим, хто став заручником у руках окупантів - всебічна підтримка та захист з боку держави, а тим, хто воює проти України й активно допомагає окупантам треба продемонструвати силу Закону", - зазначив міністр.

На своїй сторінці в Facebook міністр детально описав ситуацію з коментарем для BBC.

"Декілька тижнів тому назад до мене звернулися журналісти ВВС з проханням про інтерв`ю з приводу ситуації із соціальними виплатами на тимчасово окупованих територіях України. Позиція, яку представила журналіст шанованої агенції полягала в тому, що уряд України є головним винуватцем страждань людей на окупованій території і що країна, яка прагне в ЄС не може так чинити зі своїми громадянами. Я звернув увагу шановної журналістки, що справжньою причиною страждань людей на окупованих територіях є не українська влада, а російська агресія, окупація. Адже проблеми із соціальними виплатами існують лише там, де уряд не контролює ситуацію. Інтерв`ю тривало більше півгодини. Ми спілкувалися по всіх проблемах тимчасово окупованих територій, в тому числі обговорювали причини окупації", - повідомив міністр.

"Але коли я подивився сюжет ВВС, то сказати, що я був шокований цим сюжетом - це означає не сказати нічого. Із всього півгодинного інтерв`ю в сюжеті була використана лише одна моя фраза, яку авторка сюжету використала як ілюстрацію нібито мого особистого ставлення до ВСІХ БЕЗ ВИНЯТКУ громадян України, які проживають на окупованій території", - заявив Рева.

"Хочу наголосити, що я вважав і вважаю обов’язком уряду допомогу мешканцям окупованих територій в отриманні соціальних виплат, включаючи пенсіі. Більше того, сьогодні всім громадянам України, хто проживає на тимчасово окупованих територіях, пенсіі за особистим зверненням виплачуються на території, підконтрольній уряду. Дійсно, не всі громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території на сьогоднішній день отримують пенсію від Української держави. Чому так відбувається? Причини для цього є різні. Деякі люди через фізичну немічність не можуть перетнути лінію розмежування, а деякі внаслідок свідомого небажання її перетинати через страх зустрічі з українськими правоохоронцями", - пояснив Рева.

"Дуже часто ми чуємо пропозиції від громадських активістів, правозахисників, міжнародних партнерів забезпечити виплату пенсій ВСІМ БЕЗ ВИНЯТКУ громадянам України, які проживають на окупованій території. Виникає запитання: а чи потрібно це робити? На це питання кожен український громадянин має самостійно дати відповідь. Особисто я вважаю, що тим громадянам України, хто зі зброєю в руках воює проти власної країни, убиває наших солдат і офіцерів, платити пенсіі неприпустимо. Саме цю категорію українських громадян я вважав, вважаю і буду вважати негідниками, які самі себе поставили за межі правового поля. Я вважаю негідниками тих наших співгромадян, хто заради подвійної пенсіі сприяв окупації української землі, а тепер очікує на отримання російського паспорта разом з подвійною пенсійною виплатою, анонсованою окупантами. Але я ні в якому разі не вважаю тих українських громадян, хто свідомо не допомагає окупантам і які просто стали їх заручниками, винними у ситуації, що склалася. Я робив і буду робити все від мене залежне , щоб допомогти цим людям. Це моя тверда життєва позиція, заснована на власних переконаннях. Все інше - то від лукавого", - додав міністр.

"Переконаний, що українська влада має здійснювати диференційований підхід до своїх громадян, які проживають на тимчасово окупованих територіях. Тим, хто став заручником ситуації - максимальна підтримка і захист з боку держави, а тим негідникам, хто свідомо допомагає окупантам необхідно продемонструвати силу Закону. Саме так, на мою думку, лише і можна перемогти", - резюмував Рева.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики