Цензор.НЕТ

29.04.19 10:49

Росія найперше роздасть паспорти в ОРДЛО терористам, - Тука

Російська Федерація буде роздавати громадянство жителям окупованих територій Донецької та Луганської областей в три етапи. Окупанти вже склали списки на отримання паспортів.

Росія найперше роздасть паспорти в ОРДЛО терористам, - Тука

Як передає Цензор.НЕТ, про це розповів заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука в ефірі oboz.tv.

За його словами, процес паспортизації вже розпочато, списки були складені орієнтовно три місяці тому.

За даними Туки, в першій хвилі претендентів на громадянство РФ мають бути бойовики, які входять до складу першого і другого армійських корпусів "Л/ДНР". У другій хвилі паспорти Росії дадуть місцевим чиновникам-колабораціоністам, а вже наостанок - іншим охочим.

"Треба розуміти, в чому полягає підлість цього кроку. Росія внесла зміни у власне законодавство. Вона діє виключно в рамках свого суверенітету, ніби не порушує жодних міжнародних угод і домовленостей. Те, що це не відповідає духу Мінських домовленостей - це політична оцінка, а з юридичної точки зору дуже важко притягти до конкретної відповідальності", - зазначив заступник міністра.

Тука зазначив, що Росія хоче отримати додаткову можливість відкрито використовувати свої збройні сили на Донбасі під приводом "захисту громадян РФ".

"Дії України я бачу виключно на політичному рівні, чим вже займається українська влада. Заяви президента, міністра закордонних справ, скликання Ради безпеки ООН - фактично це єдиний механізм. Я хочу вірити в те, що такі дії Кремля будуть тригером, спусковим гачком, який запустить черговий виток санкцій проти РФ. Це буде найбільш адекватною відповіддю на такі кроки Росії", - резюмував він.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики