Цензор.НЕТ

29.04.19 13:13

Кремль ще не вирішив, чи видавати паспорти РФ всім українцям, - Пєсков

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що питання про видачу російських паспортів всім громадянам України "стоїть на порядку денному", але "поки спільних рішень не приймалося".

Кремль ще не вирішив, чи видавати паспорти РФ всім українцям, - Пєсков

Про це прес-секретар Путіна заявив під час спілкування з журналістами, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на російський "Интерфакс".

Журналісти нагадали Пєскову про слова Володимира Путіна, який раніше говорив про можливість видачі російських паспортів жителям всієї України. У зв'язку з цим Пєскова запитали про те, чи передбачається видавати російський паспорт всім охочим і чи буде вимагатися переїзд до Росії від тих жителів України, які отримають російське громадянство.

"Поки рано говорити про такі модальності. Президент сказав, що питання в цілому є на порядку денному і про нього думають, про таке питання. Але поки спільних рішень щодо всіх громадян України не приймалося, поки був підписаний указ президента про полегшені процедури в отриманні паспортів для жителів Донбасу, який має виключно гуманітарний характер. Якихось інших деталей поки просто немає", - відповів Пєсков.

"Так, ми чули заяву обраного президента (України Володимира Зеленського. - Ред.) про те, що Україна буде, скажімо так, зазивати назад і залучати в Україну цих громадян (жителів ОРДЛО. - Ред.). Але як це буде, коли це буде - незрозуміло", - додав прес-секретар Путіна.

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений режим видачі російського громадянства жителям так званих "ДНР" і "ЛНР".

Україна звернулася до Ради безпеки ООН у зв'язку з введенням президентом РФ Володимиром Путіним спрощеного порядку прийому в російське громадянство мешканців окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

25 квітня Радбез ООН збирався в зв'язку з незаконною "паспортизацією" Донбасу Росією. За її підсумками Єльченко заявив, що результатом має бути не тільки стурбованість і засудження, але і більш рішучі кроки.

У суботу, 27 квітня, Путін заявив, що спрощений порядок отримання російських паспортів може поширитися на всіх жителів України.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики