Цензор.НЕТ

29.04.19 16:01

Гонтарева дала пораду Зеленському: Нереформовані суди в Україні можуть "все повернути назад". ВIДЕО

Колишня керівниця Національного банку України Валерія Гонтарева порадила новообраному президенту Володимиру Зеленському звернути увагу на необхідність реформування судової системи і правоохоронних органів, щоб зберегти досягнення в очищенні і стабілізації українських фінансів і банківського сектору.

Гонтарева дала пораду Зеленському: Нереформовані суди в Україні можуть "все повернути назад". ВIДЕО

Як передає Цензор.НЕТ, про це вона сказала в інтерв'ю "Голосу Америки".

Екс-глава НБУ вважає, що сьогодні "на макроекономічному рівні все в порядку", але проблема полягає в тому, що "в Україні немає верховенства закону, немає законів, ніхто не виконує".

Гонтарева висловила застереження, хоча і не без конкретних порад новообраному президенту: "Це все (реформи в банківській і фінансовій сферах, - ред.) можна повернути назад, і це - найбільший виклик в Україні. Як це зробити, які пропозиції дати пану Зеленському, я не знаю, тому що якщо цього не було зроблено досі, то мені важко сказати, що він може зробити сьогодні".

Стан української фінансової системи на початку її роботи в 2014 році вона описала як "жах, колапс і перфектний шторм".

"А після того почалася ще і реальна війна, коли 15% нашого ВВП ми втратили і ще 10% нашої території. Один рік у мене не було жодного вікенду, і я спала не більше п'яти годин на добу. Це був жахливий час. Але в професійному аспекті для мене особисто це був великий прорив", - розповіла екс-керівниця НБУ.

При цьому, за її словами, вдалося провести низку реформ.

"Ми перейшли на гнучкий валютний курс. Ми ввели нову фінансову політику щодо інфляції. Ми розчистили банківський сектор. Ми реформували центральний банк в потужний інститут", - сказала Гонтарева.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики