Цензор.НЕТ

29.04.19 15:46

Путін щодо слів Зеленського про видачу українських паспортів росіянам: "Це свідчить про те, що ми домовимося, напевно"

Президент Російської Федерації Володимир Путін вважає, що заява у відповідь обраного президента України Володимира Зеленського про надання українського громадянства деяким росіянам свідчить про те, що з новим українським лідером можна домовитися.

Путін щодо слів Зеленського про видачу українських паспортів росіянам: "Це свідчить про те, що ми домовимося, напевно"

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна", коментуючи заяву Володимира Зеленського щодо видачі українських паспортів російським громадянам, Путін заявив: "Правда? Так і сказав? Ну, дуже добре. Це свідчить про те, що ми домовимося, напевно ".

"У нас є багато спільного. Якщо у нас буде спільне громадянство, від цього тільки виграють і росіяни, і українці", - підкреслив він.

Путін вважає, що таким чином ці народи стануть сильнішими й успішними.

При цьому президент РФ переконаний, що росіяни та українці - єдиний народ, нехай і зі своїми особливостями, культурою і мовою.

Також В.Путін висловився за те, щоб українське громадянство повернули екс-президенту Грузії Міхеілу Саакашвілі. "Наприклад, було б справедливим повернути український паспорт людині, яка в минулому була грузином, а сьогодні вважає себе українцем. Маю на увазі Саакашвілі Міхеіла Миколайовича", - сказав В.Путін, зазначивши, що екс-президент Грузії був незаконно позбавлений громадянства, висланий з країни незаконно".

"Його слід було б повернути і відновити його в порушених правах, так само як і деяких інших громадян України, які були змушені залишити територію країни і виїхати в землі обітовані, рятуючись від переслідувань сьогоднішнього українського режиму", - додав президент РФ.

Раніше цього дня прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що питання про видачу російських паспортів громадянам всієї України стоїть на порядку денному в Кремлі, але рішення про це поки що не прийнято.

"Поки що зарано говорити про такі модальності. Президент сказав, що питання в цілому є на порядку денному і про нього думають, про таке питання. Але поки що загальних рішень щодо всіх громадян України не було, поки що було підписано указ президента про полегшення процедур в отриманні паспортів для жителів Донбасу, що має виключно гуманітарний характер. Будь-яких інших деталей поки що просто немає", - сказав Д.Пєсков.

Говорячи про Донбас, Д.Пєсков зазначив, що, отримавши російський паспорт, жителі цього регіону не перестануть бути такими. Він заявив, що зараз жителі Донбасу "абсолютно відірвані своєю країною і в плані соціального забезпечення, і в плані банківського обслуговування, і в плані житлово-комунальних послуг".

"Так, ми чули заяву обраного президента (України Володимира Зеленського, - ред.) про те, що Україна буде, скажімо так, закликати назад і залучати в Україну цих громадян. Але як це буде, коли це буде - незрозуміло. Зараз ці громадяни абсолютно відірвані, вони відчувають труднощі, не маючи відповідних документів, і отримання ними російських паспортів якраз допоможе полегшити їм життя", - сказав Д.Пєсков.

27 квітня президент РФ Володимир Путін не виключив, що громадянство Росії за спрощеною процедурою буде надаватися не тільки жителям Луганської та Донецької областей України, а й усім громадянам цієї країни.

Водночас новообраний президент України Володимир Зеленський, коментуючи заяву В.Путіна, заявив: "Я б не радив російській владі даремно витрачати час, намагаючись спокусити громадян України паспортами РФ".

"Можливо, і знайдеться той, хто досі перебуває під впливом пропаганди. Можливо, хтось зробить це заради заробітку або в спробі сховатися від кримінальних розслідувань. Ми навіть можемо надати Володимиру Путіну перелік громадян України, яким найближчим часом стане дуже некомфортно в країні, яку вони цинічно грабували, зловживаючи високими посадами. Нехай Росія знову вирішує, де найбільше їй потрібні такі "професіонали" - в Ростові або Магадані",- йдеться в заяві, поширеній прес-службою В.Зеленського.

Він також заявив про готовність надавати громадянство України росіянам, які страждають від авторитарного режиму. "Ми будемо надавати українське громадянство представникам усіх народів, які страждають від авторитарних і корумпованих режимів. Насамперед - росіянам, які сьогодні страждають чи не найбільше", - резюмував В.Зеленський.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики