Цензор.НЕТ

30.04.19 15:37

Україна закликає міжнародних партнерів не визнавати видані РФ жителям ОРДЛО документи і посилити тиск на Кремль, - МЗС

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв'язку з початком функціонування на території Ростовської області Російської Федерації центрів видачі паспортів РФ громадянам України, які проживають на тимчасово окупованих Росією територіях у Донецькій і Луганській областях України, і закликає міжнародну спільноту не визнавати такі документи.

Україна закликає міжнародних партнерів не визнавати видані РФ жителям ОРДЛО документи і посилити тиск на Кремль, - МЗС

"Україна звертається до міжнародних партнерів не визнавати і не приймати документи, видані Російською Федерацією громадянам України, які проживають на тимчасово окупованих Росією територіях у Донецькій і Луганській областях України в порушення Конституції і законодавства України, а також будь-які угоди, вчинені з такими документами", - йдеться в заяві МЗС, оприлюдненій у вівторок вдень, передає Цензор.НЕТ.

В українському зовнішньополітичному відомстві наголосили, що своїми діями Росія наочно демонструє свою абсолютну зневагу до норм і принципів міжнародного права і "свідомо обравши курс на ескалацію, Російська Федерація також фундаментально підриває Мінські домовленості, стороною яких вона є".

Також у МЗС України вчергове заявили, що протиправні рішення Кремля, які мають на меті полегшити отримання українськими громадянами російського громадянства, є юридично нікчемними і не визнаються Україною. Вони жодним чином не впливають на належність жителів тимчасово окупованих Росією територій Донбасу громадянства України, визначеного Конституцією і українським законодавством.

"Категорично вимагаємо від Російської Федерації негайно припинити міжнародно-протиправні діяння проти державного суверенітету і територіальної цілісності України, скасувати зміни у федеральних законах РФ з питань громадянства в частині полегшення процедури його набуття для громадян України, а також укази президента Росії від 24 квітня 2019 № 183 і від 18 лютого 2017 №74 і всі рішення, ухвалені на їхнє виконання", - йдеться в заяві.

Також у МЗС України відновили "свій наполегливий заклик посилити консолідований політико-дипломатичний тиск на Кремль з метою дотримання ним норм і принципів міжнародного права, зокрема шляхом розширення персональних і секторальних санкцій проти держави-агресора".

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений режим видачі російського громадянства жителям так званих "ДНР" і "ЛНР".

Україна звернулася до Ради безпеки ООН у зв'язку з введенням президентом РФ Володимиром Путіним спрощеного порядку прийому в російське громадянство мешканців окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

25 квітня Радбез ООН збирався в зв'язку з незаконною "паспортизацією" Донбасу Росією. За її підсумками Єльченко заявив, що результатом має бути не тільки стурбованість і засудження, але і більш рішучі кроки.

У суботу, 27 квітня, Путін заявив, що спрощений порядок отримання російських паспортів може поширитися на всіх жителів України.

Цього ж дня новообраний президент України Володимир Зеленський відповів Путіну, що не радив би намагатися спокусити українців російськими паспортами. І припустив, що у відповідь Україна може спростити отримання свого громадянства для росіян.

29 квітня прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що рішення про видачу російських паспортів усім громадянам України ще не ухвалено.

Цього ж дня в Ростовській області Росії відкрився центр видачі російських паспортів жителям окупованої частини Луганської області.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики