Цензор.НЕТ

30.04.19 15:46

Зеленський зараз має статус "новообраний президент України", а офіційно вступить на посаду після інавгурації, - Сліпачук

Обраний президентом України за підсумками другого туру виборів глави держави Володимир Зеленський, результати якого раніше оголосила Центральна виборча комісія, наразі має статус "новообраний президент України", а його офіційний вступ на посаду відбудеться після інавгурації у Верховній Раді, пояснила глава ЦВК Тетяна Сліпачук.

Зеленський зараз має статус "новообраний президент України", а офіційно вступить на посаду після інавгурації, - Сліпачук

"Зеленського зараз ми називаємо "новообраний президент", відповідно до статті 87 Закону "Про вибори президента України". Це аналог міжнародно-прийнятого англомовного "president-elect", який існує до набуття президентом повноважень. Він (В.Зеленський. – Ред.) - новообраний президент України, який набуває повноважень після складання присяги на урочистому засіданні Верховної Ради", - сказала вона на брифінгу у вівторок після оголошення офіційних результатів виборів президента, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Т.Сліпачук зазначила, що це засідання парламенту має відбутися у 30-денний строк після офіційного оголошення результатів виборів глави Української держави в газетах "Голос України" та "Урядовий кур'єр".

"Кожен з нас сумлінно зробив свою роботу, і ця робота загалом вплинула на те, що в нашому суспільстві з'явилася довіра до ЦВК. А це дуже важливо для демократичного суспільства, оскільки довіра до ЦВК і результатів виборів є наріжним каменем довіри до тієї влади, яка обирається під час тих чи інших виборів", - сказала вона.

Т.Сліпачук зазначила, що під час цієї виборчої кампанії ЦВК наражалася на різні труднощі, організаційні та юридичні, а також інформаційні, "тому що були певні інформаційні вкидання і маніпуляції, але ми впоралися".

"Я вважаю, що дотримання верховенства права, політична незаангажованість і професіоналізм кожного члена ЦВК та її секретаріату стали тією причиною, чому вибори відбулися на рівні найвищих міжнародних стандартів", – підсумувала вона.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики