Цензор.НЕТ

30.04.19 17:00

Облаштування кордону з РФ буде завершено до 2021 року. Загальна вартість - понад 4 млрд грн, - Цигикал

Загальна вартість інженерно-технічного облаштування українсько-російської ділянки кордону становить трохи більше 4 мільярдів гривень.

Облаштування кордону з РФ буде завершено до 2021 року. Загальна вартість - понад 4 млрд грн, - Цигикал

Про це розповів глава Державної прикордонної служби Петро Цигикал в ексклюзивному інтерв'ю для Цензор.НЕТ.

За його словами, протягом 2015-2018 років було виділено 1,3 мільярда гривень, у 2019 році - понад 60 млн грн. За ці кошти майже завершено роботи в Харківській області (залишилася система відеоспостереження на окремих ділянках), розпочато роботи в Луганській і Чернігівській областях.

"Своїми силами облаштовуємо кордон на Сумщині. Пізніше ця система органічно доповнить систему "інтелектуальної кордону", про яку ми з вами зараз говоримо. Думаю, що до 2021 року ми закінчимо основні роботи", - сказав він.

Також він зазначив, що наразі Держприкордонслужбою закуплено німецькі трактори-мульчиватори: "Вони ефективно прочищають просіки на глибину до 40 см. Перемелюють навіть пеньки і коріння дерев. Такі у нас працюють сьогодні в кожному регіональному управлінні. Якщо будуть ті обсяги фінансування, які затверджено планом, то до кінця цього року ми завершимо позначення на місцевості всього кордону. Нас обмежують тільки фінансування і наше законодавство".

Пояснюючи, які саме законодавчі обмеження маються на увазі, Цигикал сказав, що в першому читанні Верховна Рада ухвалила законопроект 6777, згідно з яким 50 метрів земель уздовж кордону відведені для інженерних робіт. Але поки він остаточно так і не ухвалений. Для того, щоб виконувати інженерні роботи на кордоні, потрібно врегулювати питання землевідведення, адже дуже багато земель уздовж кордону раніше були роздані в приватну власність.

"Доводиться судитися або шукати інші механізми зміни власника. Наприклад, заміна одних ділянок на інші. І багато люде на це погоджуються, але постає питання оплати коштів за виготовлення актів на землю. Виходить, що для державної справи Держприкордонслужба має оплачувати ці витрати… державі, в казну. У нас, по-перше, таких коштів і немає, а по-друге, має бути визначений якийсь інший механізм, який би задовольняв і людей, і інтереси держави", - повідомив він, додавши, що з 2016 року відомство вже відсудило 846 га земель уздовж кордону, ще 500 га перебувають у провадженні суду.

Повний текст інтерв'ю з Петром Цигикалом читайте ТУТ.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики