Цензор.НЕТ

30.04.19 17:59

Це була засідка. Офіцерів виштовхали на територію РФ і всунули їм гранати, - Цигикал про захоплення двох прикордонників на Сумщині у 2017 році

Двох українських офіцерів Ігоря Дзюбака і Богдана Марцоня, яких у жовтні 2017 року викрали на кордоні в Сумській області, перевірили на поліграфі і факт зради не було підтверджено. Обидва отримали дисциплінарні стягнення і продовжують служити в Держприкордонслужбі.

Це була засідка. Офіцерів виштовхали на територію РФ і всунули їм гранати, - Цигикал про захоплення двох прикордонників на Сумщині у 2017 році

Про це розповів глава Державної прикордонної служби Петро Цигикал в ексклюзивному інтерв'ю для Цензор.НЕТ.

"Чутки (про те, що два офіцери, захоплені на кордоні в Сумській області, нібито дружили з росіянами і поїхали в гості. - Ред.) - повний фейк, розслідування було ґрунтовним і ми всі обставини встановили. За добу до того, як вони були викрадені, відбулася офіційна прикордонно-представницька зустріч. На ній були присутні начальник відділу прикордонної служби і його заступник. Вони виїжджали на кордон і зустрічалися в пункті пропуску на російській території. Тут немає порушення. Там, на зустрічі, їм сказали, що нібито є дуже потужний канал нелегальної міграції до Європи. Росіяни пообіцяли, що нададуть нашим офіцерам всю інформацію, але вже за інших обставин. І тут наші офіцери пішли на порушення. Не можна було погоджуватися на зустріч за неформальних обставин. Потрібно було діяти лише офіційно. Але вони приїхали на вказану ділянку кордону на легковій машині, у відповідний час, коли домовлялися...", - сказав він.

Цигикал наголосив, що офіцерів захопили на українській території: "Там не було інженерних споруд. І вони, коли вийшли з машини, з того боку підійшов знайомий прикордонник-росіянин: давайте, підходьте. Наші кажуть, давайте так обміняємося. Тут з нашого боку забігли кілька людей, ми розуміємо, що це була засідка. Їх виштовхали на інший бік, всунули їм у руки гранати, в кишені, там же відразу й опинилася їхня слідча група".

Цю версію, за словами глави Держприкордонслужби, підтверджує двигун автомобіля, який українські офіцери навіть не вимикали. Крім того, того дня було прохолодно, а верхній одяг залишився в машині. Двері були відчинені.

"Навряд чи вони планували ось так залишити автомобіль і піти далі в одних светрах. Ми перевіряли їх на поліграфі. Не схоже, щоб вони пішли на зраду під час перебування в полоні. Тож вони отримали у нас дисциплінарні стягнення та продовжують служити на інших ділянках, не пов’язаних із безпосередньою охороною кордону", - повідомив він.

Також Цигикал додав, що після цього випадку були заборонені будь-які контакти з росіянами на всьому кордоні з РФ на рівні, нижче командира загону.

"Сьогодні листування з представниками прикордонної служби ФСБ РФ може відбуватися тільки на рівні начальника загону і вище. У нас зараз прикордонні наряди мають у складі не менше трьох бійців. Усім, навіть дільничним інспекторам, ми заборонили перевіряти лінію кордону по одинці. Далі - ми домовилися з лісгоспами та прорубали в лісосмугах просіки де встановили інженерні загородження. Це було складно, але ми це зробили", - підсумував глава Держприкордонслужби.

Читайте також: Росія заявила про захоплення двох українських офіцерів на кордоні. Прикордонна служба підтверджує

Нагадаємо, Державна прикордонна служба України заявила про зникнення 3 жовтня 2017 року двох військовослужбовців під час моніторингу кордону в Сумській області.

Тоді ж російські ЗМІ оприлюднили інформацію про затримання представниками прикордонного управління ФСБ РФ двох порушників, які назвалися прикордонниками Сумського загону.

12 жовтня стало відомо, що російська ФСБ звинуватила українських прикордонників в нібито незаконному перетині кордону.

2 березня двох українських прикордонників Ігоря Дзюбака і Богдана Марцоня повернули в Україну. Обмін відбувся близько 11.00 на нейтральній території поблизу пункту пропуску "Гоптівка" на українсько-російському кордоні. Російській стороні віддали затриманих 30 червня 2017 року на Херсонщині співробітників ФСБ РФ Володимира Кузнецова та Аскара Кулуба.

Повний текст інтерв'ю з Петром Цигикалом читайте ТУТ.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики