Цензор.НЕТ

01.05.19 17:13

Готель у Чехії відмовився селити росіян, які не визнають окупацію Криму - власник виграв суперечку в конституційному суді

Конституційний суд Чехії вирішив, що в діях готелю в місті Остраві, який відмовлявся поселяти громадян Росії без письмової заяви з засудженням окупації Криму, не було дискримінації.

Готель у Чехії відмовився селити росіян, які не визнають окупацію Криму - власник виграв суперечку в конституційному суді

Крім того, суд скасував штраф, що був накладений на фірму-власницю готелю, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Радіо Свобода".

Конституційний суд встановив, що про дискримінацію могло б ітися, якби клієнтів відмовлялися поселяти з мотивів ненависті, очевидного свавілля чи з приниженням гідності.

У справі ж із готелем Brioni в центрі Острави йшлося про безпосереднє і емоційне висловлення політичної позиції його власника. Ця позиція збігається з зовнішньою політикою Чехії і політикою міжнародних організацій. Крім того, готель анонсував обмеження своїх послуг в інтернеті.

"Кожен клієнт міг наперед зважити, чи використати такі послуги, чи ні. До того ж ішлося про готель у центрі Острави, де є десятки інших готелів, так що клієнтам не було проблем знайти альтернативу", – зазначили судді.

Скандал спалахнув навесні 2014 року, невдовзі по тому, як Росія окупувала український Крим. Коли у квітні того року готель Brioni перевірила Чеська комерційна інспекція, там виявили оголошення, що громадяни Росії не можуть поселитися там, починаючи з 24 березня, якщо не підпишуть заяву з засудженням окупації Криму.

Інспекція наклала на фірму-власник готелю штраф у 50 тисяч чеських крон (за нинішнім курсом це майже 58 тисяч гривень), пізніше суди знизили штраф до 5 тисяч. Найвищий адміністративний суд тоді констатував, що висловлення політичної позиції не дає права примушувати клієнтів відмежовуватися від зовнішньої політики їхньої держави. Власники готелю не погодилися з цим і дійшли з оскарженнями до Конституційного суду.

Тепер справа повертається на повторний розгляд у Найвищий адміністративний суд Чехії.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики