Цензор.НЕТ

01.05.19 14:25

Путін підписав указ про спрощений порядок отримання громадянства РФ для деяких громадян України

Президент Росії Володимир Путін підписав указ, яким надається право на спрощений порядок отримання громадянства РФ окремим категоріям громадян України.

Путін підписав указ про спрощений порядок отримання громадянства РФ для деяких громадян України

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це повідомила прес-служба Кремля.

Таке право мають відтепер громадяни України, які не мають громадянства (підданства) іншої держави, а також особи без громадянства, які народилися і постійно проживали в Криму, і покинули півострів до 18 березня 2014 року, а також їхні діти, у тому числі усиновлені, подружжя і батьки.

Отримати громадянство РФ за новою процедурою можуть також громадяни України та особи без громадянства, які мають дозвіл на тимчасове проживання в РФ, вид на проживання в РФ, посвідчення біженця, посвідчення про надання тимчасового притулку на території РФ або свідоцтво учасника Державної програми зі сприяння добровільному переселенню в Росію співвітчизників, які проживають за кордоном, які постійно проживали на територіях окремих районів Донецької та Луганської областей України станом на 7 квітня 2014 року і 27 квітня 2014 року відповідно, а також їхні діти, у тому числі усиновлені, подружжя і батьки.

Право звернутися із заявами про прийом до громадянства РФ у спрощеному порядку також мають іноземні громадяни та особи без громадянства, які самі чи родичі по прямій висхідній лінії, усиновителі або подружжя яких зазнали незаконної депортації з території Кримської АРСР, а також їхні родичі по прямій низхідній лінії, усиновлені діти та подружжя.

На спрощений порядок можуть претендувати громадяни Ісламської Республіки Афганістан, Республіки Ірак, Єменської Республіки і Сирійської Арабської Республіки, що народилися на території РРФСР і були в минулому громадянами СРСР, а також їхні діти, в тому числі усиновлені, подружжя і батьки.

Указ підписано "з метою захисту прав і свобод людини і громадянина, керуючись загальновизнаними принципами і нормами міжнародного права, відповідно до статті 29 федерального закону від 31 травня 2002 №62-ФЗ "Про громадянство Російської Федерації".

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений режим видачі російського громадянства жителям так званих "ДНР" і "ЛНР".

Україна звернулася до Ради безпеки ООН у зв'язку з введенням президентом РФ Володимиром Путіним спрощеного порядку прийому в російське громадянство мешканців окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

25 квітня Радбез ООН збирався в зв'язку з незаконною "паспортизацією" Донбасу Росією. За її підсумками Єльченко заявив, що результатом має бути не тільки стурбованість і засудження, але і більш рішучі кроки.

У суботу, 27 квітня, Путін заявив, що спрощений порядок отримання російських паспортів може поширитися на всіх жителів України.

Цього ж дня новообраний президент України Володимир Зеленський відповів Путіну, що не радив би намагатися спокусити українців російськими паспортами. І припустив, що у відповідь Україна може спростити отримання свого громадянства для росіян.

29 квітня прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що рішення про видачу російських паспортів усім громадянам України ще не ухвалено.

Цього ж дня в Ростовській області Росії відкрився центр видачі російських паспортів жителям окупованої частини Луганської області.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики