Цензор.НЕТ

01.05.19 15:08

"Не будьте носіями міфів про "мір. труд. май", тому що цей жах може повторитися", - Супрун

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун нагадала, що в Україні 1 травня як день робочої солідарності вперше відзначили в 1890 році у Львові, а пізніше цей день став візитною карткою Радянського Союзу.

Про це Супрун розповіла на своїй сторінці в Facebook, передає Цензор.НЕТ.

Вона зазначила, що 1 травня 1886 року у північноамериканських штатах почалися масові страйки з основною вимогою — запровадження 8-годинного робочого дня. Страйки продовжилися сутичками, в результаті яких загинули люди. Так почалась історія першого травня як Дня міжнародної боротьби за трудові та соціальні права. В цей день робітники в різних країнах підтримували одне одного. З того часу це свято охопило практично весь світ.

"В Україні День робітничої солідарності вперше відзначили у Львові — 1890 року. 1 травня 1890 у Львові біля міської ратуші (пл. Ринок) зібралися близько 4 тисяч українських, польських та єврейських робітників. Серед присутніх зокрема був Іван Франко. Віче ухвалило резолюцію, в якій вимагало встановлення 8-годинного робочого дня, заборони праці дітей та нічної праці для жінок, запровадження загального виборчого права", - зазначила Супрун.

Вона додала, що пізніше цей день та його святкування став візитівкою Совєцького Союзу як диктатури пролетаріату, яка планувала об’єднати трудящих усього світу".

"Наслідки цієї диктатури ми з вами досі відчуваємо у повсякденному житті. Колективізація і геноцид українців заради проведення індустріалізації та розбудови армії. Жорстокі репресії і брутальні вбивства мільйонів людей з усіх верств з метою зміцнення диктатури та страху перед режимом більшовиків. У той самий час, жахливі умови праці та експлуатація того самого пролетаріату, в ім’я якого наче все й відбувалося", - зазначила Супрун.

Чиновник підкреслила, що немає нічого, що може краще описати ставлення рад до людей, як ГУЛАГ.

Не будьте носіями міфів про мір. труд. май, тому що цей жах може повторитися, - Супрун 01

"Система концентраційних таборів, яка перемолола мільйони українців та представників інших народів, використовуючи їх для рабської праці в нелюдських умовах. Це справжнє обличчя імперії, якою був Союз. Імперії в, якій не було місця для вільних людей — лише для дешевої робочої сили", - додала Супрун.

В.о. міністра охорони здоров'я зауважує, що багато українських родин мають історії щодо перебування в таких таборах, але звикли їх не розповідати.

"Натомість міф про спробу побудови комунізму, якій не дали відбутись, і велику країну, яку розвалили — потужно розкручується Кремлем. А на окупованих росіянами територіях повторюють найжахливіші практики НКВД", - зазначила Супрун.

Чиновник закликає українців не бути носіями міфів про "мір. труд. май"

"Не будьте носіями міфів про "мір. труд. май", бо це жахіття може повторитись. Дізнавайтесь і поширюйте правду. Пам’ятайте", - закликала вона.

Не будьте носіями міфів про мір. труд. май, тому що цей жах може повторитися, - Супрун 02
Не будьте носіями міфів про мір. труд. май, тому що цей жах може повторитися, - Супрун 03
Не будьте носіями міфів про мір. труд. май, тому що цей жах може повторитися, - Супрун 04

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики