Цензор.НЕТ

01.05.19 16:05

З нинішнього дня в Україні змінюються правила техогляду транспортних засобів

Власнику автомобіля видаватимуть самоклеючу радіочастотну мітку, яку він зобов'язаний закріпити в правій верхній частині лобового скла з його внутрішньої сторони.

З нинішнього дня в Україні змінюються правила техогляду транспортних засобів

З 1 травня 2019 року в Україні змінюються правила проходження обов'язкового технічного контролю (ОТК), передає Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

Зокрема, буде змінено формат документа, який підтверджує успішне проходження транспортним засобом техогляду. Паперовий бланк протоколу видаватимуть суб'єктам здійснення обов'язкового технічного контролю (ОТК) в комплекті з самоклейною міткою радіочастотної ідентифікації.

Згідно з пунктом 30.2 Правил дорожнього руху, власник транспортного засобу зобов'язаний закріпити мітку у правій верхній частині лобового скла з внутрішньої сторони.

Очікується, що це нововведення зменшить ризик фальсифікації протоколів ОТК.

Також легше буде перевіряти, чи допущено транспортний засіб до участі в дорожньому русі. Незабаром інформацію з самоклейної мітки радіочастотної ідентифікації можна буде зчитувати з відстані за допомогою спеціального технічного обладнання.

Зміни у порядку проведення ОТК були затверджені постановою Кабінету Міністрів від 23 січня 2019 року № 46, яку було опубліковано 7 лютого 2019 року і яка набуває чинності через три місяці з моменту опублікування.

Якщо власник авто, який підлягає обов'язковому технічному контролю, отримав бланк протоколу ОТК до набрання чинності постанови, він зможе користуватися документом старого зразка до моменту закінчення терміну його дії.

Нагадаємо, в Україні на даний момент обов'язковий техогляд для вантажних автомобілів, таксі, автобусів та транспортних засобів, які перевозять небезпечні вантажі. Крім того, техогляд мають проходити легкові авто, які використовуються з комерційною метою.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики