Цензор.НЕТ

02.05.19 13:52

Росія не планує масову роздачу паспортів на Донбасі, - Тука

Масову роздачу паспортів на Донбасі РФ не планує, вона потрібна Кремлю, перш за все, для створення "картинки" в інформаційній війні.

Росія не планує масову роздачу паспортів на Донбасі, - Тука

Таку думку в інтерв'ю Сьогодні висловив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука, передає Цензор.НЕТ.

"У короткостроковій перспективі, за моєю точкою зору, це буде використано виключно як привід в інформаційній війні, створюватиметься "картинка" з черг бажаючих отримати російські паспорти, буде пропагандистська кампанія про те, як українці "рвуться до Росії". Я не сумніваюся, що почнеться активізація певних політичних сил всередині України, які на підставі цих самих "картинок" відновлять свої тези про те, що "Донбас це гангрена, яку треба відрізати", що "там живуть одні сепаратисти" і так далі. Навколо цього і відбуватимуться всі ці "політичні танці"", - сказав він.

Водночас, Тука сумнівається, що в ОРДЛО будуть довгі черги з бажаючих отримати російський паспорт.

"Багато чого залежатиме від того, яка кількість паспортів буде роздано. За моїми даними, на сьогодні масову роздачу паспортів Росія реально не планує. Крім того, ця послуга надається не безкоштовно. Близько 5-7 тисяч рублів. Цікавий момент, що попередній збір заявок здійснюють не представники Росії, а представники місцевих "псевдоадміністрацій". Рівень корупції на місцях там куди вище "рідного" українського. Можна припустити, що реальна вартість істотно перевищуватиме зазначені 5-7 тисяч рублів. Тому я не очікую, що там будуть багатокілометрові черги", - зазначив заступник міністра.

Він додав, що, за існуючими даними, російські паспорти насамперед надаватимуться найманцям РФ "1-2-го Армійських корпусів", потім - місцевим чиновникам, а цивільному населенню - "за залишковим принципом і в далекій перспективі".

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений режим видачі російського громадянства жителям так званих "ДНР" і "ЛНР".

Україна звернулася до Ради безпеки ООН у зв'язку з введенням президентом РФ Володимиром Путіним спрощеного порядку прийому в російське громадянство мешканців окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

25 квітня Радбез ООН збирався в зв'язку з незаконною "паспортизацією" Донбасу Росією. За її підсумками Єльченко заявив, що результатом має бути не тільки стурбованість і засудження, але і більш рішучі кроки.

У суботу, 27 квітня, Путін заявив, що спрощений порядок отримання російських паспортів може поширитися на всіх жителів України.

Цього ж дня новообраний президент України Володимир Зеленський відповів Путіну, що не радив би намагатися спокусити українців російськими паспортами. І припустив, що у відповідь Україна може спростити отримання свого громадянства для росіян.

29 квітня прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що рішення про видачу російських паспортів усім громадянам України ще не ухвалено.

Цього ж дня в Ростовській області Росії відкрився центр видачі російських паспортів жителям окупованої частини Луганської області.

1 травня Путін підписав указ, яким надається право на спрощений порядок отримання громадянства РФ окремим категоріям громадян України.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики