Цензор.НЕТ

02.05.19 15:31

Заборгованість Коломойського і Боголюбова за кредитами "Приватбанку" зросла до 209,5 млрд грн, - звіт банку

Кредитний портфель "Приватбанку", який класифікується як пов'язаний з колишніми власниками Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим, станом на кінець 2018 року зріс до 209,45 мільярда гривень ($7,9 мільярда).

Заборгованість Коломойського і Боголюбова за кредитами "Приватбанку" зросла до 209,5 млрд грн, - звіт банку

Про це йдеться в річному фінансовому звіті "Приватбанку" за 2018 рік, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Громадське.

"Станом на 31 грудня 2018, 2017 та 2016 років категорія "Кредити, що управляються як окремий портфель" містить непрацюючі кредити, які були видані до 19 грудня 2016 року. На думку керівництва, цей портфель має аналогічні показники кредитного ризику, незалежно від класифікації за галуззю економіки та напрямом комерційної діяльності на дату видачі таких кредитів. Станом на 31 грудня 2018 року "Приватбанк" визнав збитки 209,453 мільярда гривень резерву під очікувані кредитні збитки за цими кредитами", - йдеться у примітці до консолідованої фінансової звітності "Приватбанку".

Зростання заборгованості за цими кредитами пов’язане з відсотками, які нараховуються на ці кредити. Водночас позичальники - компанії, пов’язані з Коломойським - не обслуговують цю заборгованість та не виплачують за нею платежів.

Зазначимо, що кредити Коломойського, за якими банк не отримує доходу та платежів, становлять більшу частину всіх кредитів, виданих банком (за загальною вартістю). Водночас сам Коломойський у судах намагається скасувати свої борги за кредитами та операцію з націоналізації "Приватбанку".

Нагадаємо, 18 грудня 2016 року стало відомо, що Кабінет Міністрів ухвалив рішення про націоналізацію "Приватбанку".Перший заступник голови банку заявив, що рішення про передачу "Приватбанку" державі було ухвалено через безпрецедентну інформатаку і загрозу для клієнтів. У "Приватбанку" запевнили, що з грошима на рахунках нічого не станеться: "Це було ключовою умовою переговорів". У свою чергу, голова Мінфіну Данилюк підтвердив: "Гроші вкладників "Приватбанку" в безпеці і захищені державою". За даними НБУ, загальна потреба "Приватбанку" в капіталі становить 148 млрд гривень. У зв'язку з націоналізацією капітал "Приватбанку" збільшувався кілька разів. Держава трьома траншами докапіталізувала "Приватбанк" на 116,8 млрд грн, зокрема ОВДП, прив'язаними до курсу долара.

Рішення про націоналізацію "Приватбанку" підтримали в МВФ і ЄБРР, а також країни G7, Євросоюз і США.

Тодішній міністр фінансів Олександр Данилюк заявляв, що "Приватбанк" доведений до неплатоспроможності, а за це передбачена дуже серйозна відповідальність".

Нагадаємо, до націоналізації майже 50% акцій "Приватбанку" належало Ігорю Коломойському, 41,6% - Геннадію Боголюбову.

4 липня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що ГПУ відкрила низку кримінальних проваджень, пов'язаних з "Приватбанком".

"За заявою пана Шлапака ще кілька місяців тому ГПУ дійсно відкрила кілька кримінальних проваджень за різними кваліфікаціями про події в "Приватбанку", особливо в період грудня 2016 року, але є провадження і за більш далекий період - з 2008 по 2016 роки. Зараз слідство ГПУ концентрується на одному з цих проваджень, в якому визначаються події навколо видачі кредитів двом структурам на кілька десятків мільярдів грн, при тому що ці структури Нацбанком були визнані пов'язаними з бенефіціарами "Приватбанку", тому їм було заборонено видавати кредити", - зазначив він.

Глава правління "Приватбанку" Олександр Шлапак заявив, що Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу за фактом доведення банку до неплатоспроможності. Також Шлапак заявив, що особам, пов'язаним з колишнім керівництвом "Приватбанку", було видано 190 млрд гривень кредитів.

Міністерство фінансів опублікувало лист, який 16 грудня минулого року екс-власники "Приватбанку" Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов направили уряду з проханням придбати акції банку і ухвалити позитивне рішення щодо його подальшої капіталізації щоб уникнути банкрутства. У цьому листі колишні власники "Приватбанку" брали на себе зобов'язання щодо реструктуризації кредитів, наданих банком пов'язаним юридичним особам. Згідно із заявою Мінфіну, це зобов'язання не було виконано у встановлений термін.

Зі свого боку Ігор Коломойський стверджував, що колишні акціонери банку беруть участь у переговорах щодо реструктуризації кредитів, які почалися в червні.

Заступник голови НБУ Катерина Рожкова повідомила, що Ігор Коломойський оскаржує в суді рішення про визнання "Приватбанку" неплатоспроможним і його націоналізацію. Свій позов до Національного банку і "Приватбанку" про розірвання договору поруки Коломойський подав 9 червня.

16 січня НБУ на своєму сайті оприлюднив звіт міжнародного детективного агентства Kroll про багатомільярдні махінації в "Приватбанку". Збитки фахівці компанії оцінили в 5,5 млрд дол.

Окружний адмінсуд Києва 18 квітня 2019 року за позовом Коломойського визнав націоналізацію банку незаконною.

Водночас член команди кандидата в президенти України Володимира Зеленського Олександр Данилюк вважає, що "Приватбанк" юридично неможливо повернути попереднім власникам.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики