Цензор.НЕТ

03.05.19 08:08

Росія перешкоджає вирішенню конфлікту на Донбасі, - глава МЗС Естонії Рейнсалу

Міністр закордонних справ Урмас Рейнсалу поговорив телефоном зі своїм українським колегою Павлом Клімкіним. Міністри обговорювали ситуацію в Україні, а Рейнсалу підтвердив, що Естонія продовжить надавати їй підтримку.

Росія перешкоджає вирішенню конфлікту на Донбасі, - глава МЗС Естонії Рейнсалу

Як інформує Цензор.НЕТ, про це пише Delfi.

"Підтримка з боку Естонії суверенітету і територіальної цілісності України непохитна і ми продовжимо відстоювати цю позицію", - сказав Рейнсалу і висловив жаль з приводу того, що поведінка Росії перешкоджає впровадженню необхідних для вирішення конфлікту Мінських угод.

"Рішення президента Путіна про надання людям, які проживають на тимчасово окупованих територіях Східної України, можливості подати заяву про надання російського громадянства в прискореному порядку заслуговує на жаль. Цим черговим дестабілізуючим кроком Росія перешкоджає вирішенню конфлікту", - сказав Рейнсалу.

Він запевнив Клімкіна, що Естонія, як і раніше, підтримує Україну в її прагненні до євроатлантичної інтеграції, зокрема проведення реформ.

Міністр Клімкін, зі свого боку, привітав новий уряд Естонії зі вступом на посаду.

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений режим видачі російського громадянства жителям так званих "ДНР" і "ЛНР".

Україна звернулася до Ради безпеки ООН у зв'язку з введенням президентом РФ Володимиром Путіним спрощеного порядку прийому в російське громадянство мешканців окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

25 квітня Радбез ООН збирався в зв'язку з незаконною "паспортизацією" Донбасу Росією. За її підсумками Єльченко заявив, що результатом має бути не тільки стурбованість і засудження, але і більш рішучі кроки.

У суботу, 27 квітня, Путін заявив, що спрощений порядок отримання російських паспортів може поширитися на всіх жителів України.

Цього ж дня новообраний президент України Володимир Зеленський відповів Путіну, що не радив би намагатися спокусити українців російськими паспортами. І припустив, що у відповідь Україна може спростити отримання свого громадянства для росіян.

29 квітня прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що рішення про видачу російських паспортів усім громадянам України ще не ухвалено.

Цього ж дня в Ростовській області Росії відкрився центр видачі російських паспортів жителям окупованої частини Луганської області.

1 травня Путін підписав указ, яким надається право на спрощений порядок отримання громадянства РФ окремим категоріям громадян України.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики