Цензор.НЕТ

03.05.19 11:40

Росія відмовилася брати участь у слуханнях трибуналу щодо звільнення українських моряків, - Зеркаль

Російська сторона повідомила, що не братиме участі в слуханнях за позовом України щодо тимчасових заходів у справі про імунітет українських військових кораблів і членів їхніх екіпажів у Міжнародному трибуналі з морського права.

Росія відмовилася брати участь у слуханнях трибуналу щодо звільнення українських моряків, - Зеркаль

Про це написала заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль на своїй сторінці в соцмережі Facebook, передає Цензор.НЕТ.

"Послідовна відмова Росії брати участь у слуханнях не зменшує легітимності справи щодо звільнення наших моряків і слухання відбудуться як заплановано - 10 травня 2019 року в Гамбурзі", - розповіла вона.

Дипломат наголосила, що українська сторона вимагає негайного звільнення моряків, як це передбачає Конвенція ООН з морського права.

Вона додала, що рішення Трибуналу буде ухвалено вже до кінця травня. Також уже під час слухань будуть доступні письмові документи і розшифровка виступів.

"Навіть якщо Росія у своїй послідовності буде для своїх споживачів інформації подавати рішення про звільнення українських моряків як велику послугу новообраному президенту України, весь цивілізований світ буде свідомий того, що насправді це ніяка не послуга, а виконання рішення трибуналу", - резюмувала О.Зеркаль.

Росія відмовилася брати участь у слуханнях трибуналу щодо звільнення українських моряків, - Зеркаль 01

Як повідомлялося, 16 квітня Україна звернулася до Міжнародного трибуналу з морського права за тимчасовими заходами щодо Росії для звільнення українських моряків і суден, захоплених унаслідок агресії РФ у Керченській протоці в листопаді 2018 року.

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

15 і 16 січня Лефортовський суд РФ ухвалив рішення про продовження на три місяці терміну арешту 24 полонених українських моряків. Таким чином, під арештом вони залишаться щонайменше до кінця квітня.

17 квітня Лефортовський районний суд Москви продовжив арешт усім українським військовополоненим морякам ще на три місяці - до кінця липня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики