Цензор.НЕТ

03.05.19 12:24

Україна наблизилася до укладення договору про постачання газу зі США, - Коболєв

Глава "Нафтогазу України" Андрій Коболєв заявив, що Україна наблизилася до укладення договору про постачання скрапленого природного газу (СПГ) зі США.

Україна наблизилася до укладення договору про постачання газу зі США, - Коболєв

Про це він сказав українському бюро "Голосу Америки", передає Цензор.НЕТ.

"Ми ведемо перемовини з цього приводу, - сказав Коболєв у відповідь на запитання про можливості отримання газу зі США, - і я мушу сказати, що цього разу ми підійшли до цього питання дуже близько. Це ще не остаточне рішення, але зацікавленість з обох боків є. Я сподіваюся, що найближчим часом ця зацікавленість трансформується в конкретні потоки газу".

Цього року Україна має закачати в підземні сховища газу на 3 млрд кубометрів більше, ніж зазвичай, через загрозу нової "газової війни" з Росією.

"У нас закінчується договір і, як мабуть ви знаєте, російська сторона "Газпром" на перемовинах поки що займає позицію незрозумілу. Ми вважаємо - вони тягнуть час. Їхня мета - створити штучну кризу після 2019 року, починаючи з першого січня, як це було в дев'ятому році, тобто 10 років тому, і спробувати зробити кризу, яка дозволить їм проштовхнути власний інтерес. Кризу, про яку я говорю, яка може мати місце в січні 2020-го року, можна назвати газовою війною. І, я вважаю, що її ймовірність дуже висока", - сказав Коболєв.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики