Цензор.НЕТ

05.05.19 08:56

Канцлер Австрії Курц: Євросоюзу потрібна нова угода

Лісабонська угода щодо принципів функціонування Європейського Союзу вже застаріла і потребує докорінних змін.

Канцлер Австрії Курц: Євросоюзу потрібна нова угода

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це заявив федеральний канцлер Австрії Себастьян Курц в інтерв'ю австрійським ЗМІ.

"Потрібна нова угода про ЄС, нинішня вже неактуальна", - заявив він.

За словами Курца, з часу Лісабонської угоди в Європі багато чого змінилося, і Євросоюз виявився неспроможним долати кризи, з якими зіткнувся в минулому. "У нас була боргова криза, криза євро, міграційна криза, кліматична криза, а також пов'язаний із Brexit хаос", - зазначив він.

На переконання канцлера Австрії, потрібно, зокрема, оптимізувати інституції, посилити санкційний механізм, переглянути законодавство про конкуренцію, а також зосередити більше уваги на такій сфері, як зовнішня політика.

"Для цього потрібна нова угода з чіткішими санкціями проти членів, які створюють борги, штрафні санкції для країн, які не реєструють нелегальних мігрантів, а також суворі наслідки за порушення верховенства права і ліберальної демократії", - заявив Курц.

За його словами, праві популісти на цьому шляху не є союзниками: "Наша мета - зробити ЄС кращим, а не зруйнувати Євросоюз або ж гратися з фантазіями про вихід".

Австрійський канцлер також заявив, що потрібно "завершувати цей мандрівний цирк" із Європарламентом та зробити Брюссель його єдиним місцем розташування.

Щодо інституційної архітектури ЄС, то Курц не хоче нічого змінювати, а лише виступає за скорочення Єврокомісії.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики