Цензор.НЕТ

05.05.19 13:28

Російські дипломати не відкидають можливості виходу з Європейської конвенції з прав людини

Постійний представник Російської Федерації у Раді Європи Іван Солтановський не відкидає можливості виходу РФ із Європейської конвенції з прав людини (ЄКПЛ) та РЄ, якщо не вдасться знайти компроміс.

Російські дипломати не відкидають можливості виходу з Європейської конвенції з прав людини

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

"Ми розглядаємо всі варіанти розвитку подій, зокрема з точки зору їхніх зовнішньополітичних наслідків як для Росії, так і для міжнародних відносин на Європейському континенті", - заявив він в інтерв'ю російським ЗМІ.

Водночас Солтановський підкреслив, що Москва не шкодує, що свого часу вступила до РЄ, оскільки "радоєвропейський досвід" допоміг "модернізувати російську правову систему, гуманізувати судочинство і пенітенціарну систему", інтегрувати російську освіту в європейську систему.

Нагадаємо, в 2014-2015 роках російських парламентаріїв позбавили низки прав у ПАРЄ через окупацію Росією Криму. Москва припинила участь у засіданнях, а в червні 2017 року у зв'язку з цим призупинила виплату внесків доти, поки повноваження делегації в ПАРЄ повністю не відновлять.

Генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд звинуватив Москву в порушенні положення статуту, згідно з яким країну можуть бозбавити членства в організації, якщо вона не платить внески протягом двох років. Для Росії цей термін настане наприкінці червня 2019-го. На квітневій сесії асамблея більшістю голосів ухвалила резолюцію, в якій закликала Росію сформувати свою делегацію, а також виплатити внесок до бюджету Ради Європи.

Представник МЗС Марія Захарова, коментуючи це рішення, зазначила, що Росія може брати участь у засіданнях ПАРЄ лише за умови повноправного членства в асамблеї.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики