Цензор.НЕТ

05.05.19 20:44

Окупаційна влада Криму зігнала бюджетників на свято Хидирлез і багаторазово перебільшила їхню кількість, - Чубаров

Депутат Держдуми РФ з Криму Руслан Бальбек заявив, що кримськотатарське свято Хидирлез, організоване проросійської владою на півострові 4 травня, відвідали понад 55 тисяч осіб. Кількість гостей, які прибули на свято, Бальбек назвав рекордним.

Окупаційна влада Криму зігнала бюджетників на свято Хидирлез і багаторазово перебільшила їхню кількість, - Чубаров

Голова Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров впевнений, що дані проросійської влади Криму про рекордну кількість гостей на організованому ними святі Хидирлез перебільшені, пише Цензор.НЕТ із посиланням на Крим.Реалії.

"Проведення Хидирлезу окупаційною владою перетворилося в останні роки в одну зі спроб показати масовість кримських татар хоча б на якихось заходах. Цього року, як зазначають наші активісти, проведення Хидирлезу окупаційною владою, було найменшим з точки зору учасників. Як завжди, туди зганяли бюджетників", – зазначив Чубаров.

За словами глави Меджлісу, Хидирлез перетворився з масштабного всекримського свята в захід на території одного району.

"Це черговий пропагандистський захід, і в очах кримських татар він не відіграє тієї ролі, яку відігравав до окупації Криму Російською Федерацією. 55 тисяч – це перебільшено. Думаю, там йшлося про кілька тисяч людей. Організатори уникають фото і відео-матеріалів, які давали б такий огляд по всій території проведення Хидирлезу", – сказав Чубаров.

Озвучену в Криму інформацію про масовий приїзд на Хидирлез мусульман з Херсонської області Чубаров назвав "маячнею", вказавши на проведення заходів з нагоди кримськотатарського свята в Генічеському районі Херсонської області.

Раніше депутат Держдуми Росії з Криму Руслан Бальбек заявив, що кримськотатарське свято Хидирлез, організоване проросійської владою на півострові 4 травня, відвідало понад 55 тисяч осіб. Кількість гостей, які прибули на свято, Бальбек назвав рекордною.

На материковій частині України від 4 травня також відбулися святкування Хидирлезу. У парковій зоні в селі Щасливцеве на Арабатській стрілці організували концерт, конкурси, змагання з національної боротьби кримських татар – куреш. Гостей свята частували пловом.

Хидирлез – одне з найбільших свят у тюркських народів, святкування якого в XIX столітті тривало три дні. Відзначається 6 травня як день, в який пророки Хідр (аль-Хідр) і Ільяс (Ілля) зустрілися на землі. В обрядах простежуються риси стародавньої скотарської традиції.

Після анексії Криму представники Меджлісу кримськотатарського народу відмовилися брати участь у святкуваннях Хидирлезу на території півострова. Утриматися від таких святкувань вони також закликали і своїх співвітчизників в анексованому Росією Криму.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики