Цензор.НЕТ

06.05.19 07:56

США направлять авіаносну групу в зону Центрального командування як попередження Ірану

Вашингтон направляє авіаносне ударне угруповання на чолі з авіаносцем "Авраам Лінкольн" і тактичну групу бомбардувальників у регіон Центрального командування ЗС США.

США направлять авіаносну групу в зону Центрального командування як попередження Ірану

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на DW, про це в неділю, 5 травня, заявив радник президента США з нацбезпеки Джон Болтон.

За його словами, такий крок покликаний продемонструвати, що Сполучені Штати готові дати "безкомпромісну відповідь" на будь-яке посягання на свої інтереси або на інтереси своїх союзників у близькосхідному регіоні. Болтон наголосив, що США "не прагнуть війни з іранським режимом", проте готові відреагувати на будь-який напад Корпусу вартових ісламської революції або регулярних військ сил Ірану.

Тегеран у свою чергу пообіцяв мобілізувати всі ресурси, зокрема використовувати сірий ринок для продажу нафти, з метою подолання наслідків від санкцій США. Як заявив раніше, 5 травня, заступник міністра нафти з міжнародних і торгових питань Амір Хосейн Заманінія, йдеться про відповідь на обмежувальні заходи, які Іран вважає "несправедливими та незаконними".

При цьому Заманінія додав, що для подолання наслідків тиску з боку Вашингтона "буде потрібно ухвалення серйозних рішень щодо фінансового та економічного регулювання, і уряд працює над цим".

У травні 2018 року США вийшли з підписаної в 2015 році ядерної угоди з Іраном. Цей документ передбачав виконання Тегераном низки кроків щодо обмеження своєї ядерної програми в обмін на скасування санкцій.

У листопаді минулого року Вашингтон відновив санкції щодо Ірану, вимагаючи від держав-союзників припинити купувати іранську нафту під загрозою штрафних заходів для компаній-закупівельників. Однак США зробили для восьми країн винятки, які минули через 180 днів, 2 травня цього року. Ще до цього моменту США наголошували, що адміністрація президента США Дональда Трампа та її союзники мають твердий намір "підтримувати і розширювати економічний тиск" на Іран. Пізніше міністр енергетики Сполучених Штатів Рік Перрі виступив на захист санкцій Вашингтона, вказавши на зв'язок Тегерана з терористичними організаціями та відсутністю в Ісламській Республіці правової держави.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики