Цензор.НЕТ

06.05.19 19:24

Генпрокуратура розслідує мілітаризацію дітей і молоді терористами "ДНР"

Генеральна прокуратура України почала кримінальне провадження за фактом сприяння Російської Федерації в підготовці дітей до бойових дій

Генпрокуратура розслідує мілітаризацію дітей і молоді терористами "ДНР"

Про це повідомляє прес-служба ГПУ, передає Цензор.НЕТ.

Уточнюється, що кримінальне провадження за ч. 1 ст. 258-1, ч. 1 ст. 258-3, ч. 2 ст. 258-4, ч. 1 ст. 304, ч. 3 ст. 149 та ч. 1 ст. 438 КК України розпочало Управління з розслідування злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях, Генеральної прокуратури України.

"Встановлено, що в порушення норм міжнародного права, а також законів та звичаїв війни представники незаконного збройного формування терористичної організації "ДНР" за фінансової та організаційної підтримки Російської Федерації через військові табори і псевдопатріотичні клуби готують дітей до бойових дій. Разом з тим дітей виховують у дусі ідеології сепаратизму та "русского мира", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що відповідно до статей 47, 51 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року окупаційна держава не має права примушувати осіб, що перебувають під захистом, служити в її збройних чи допоміжних силах.

Окупаційна держава може залучати до примусових робіт лише осіб, що перебувають під захистом, яким виповнилося 18 років, і лише до такої роботи, яка є необхідною для забезпечення потреб окупаційної армії або для належного забезпечення населення окупованої країни комунальними послугами, продуктами харчування, житлом, одягом, транспортом та медичними послугами.

Особи, що перебувають під захистом, не можуть бути примушені виконувати будь-яку роботу, що передбачала б їхню участь у воєнних операціях. Окупаційна держава не може вимагати від осіб, що перебувають під захистом, застосовувати силу для забезпечення безпеки приміщень, де вони виконують доручену їм роботу.

Зазначається, що крім цього, підпунктом ХХVI пункту "в" статті 8 Римського статуту Міжнародного кримінального суду передбачено, що набір або вербування дітей у віці до п'ятнадцяти років у склад національних збройних сил або їх використання для активної участі в бойових діях є військовим злочином.

У Генпрокуратурі повідомили, що зараз вживаються заходи щодо встановлення осіб, причетних до вчинення зазначених кричущих правопорушень.

Здобуті докази порушення Російською Федерацією та її окупаційною адміністрацією норм міжнародного права буде передано до Міжнародного кримінального суду.

Нагадаємо, 4 травня правозахисники повідомили, що терористи "ДНР" за фінансової та організаційної підтримки РФ здійснюють тотальну мілітаризацію молоді, дітей та підлітків, що мешкають на окупованій частині Донецької області, через табори вишколу і псевдо патріотичні клуби.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики