Цензор.НЕТ

07.05.19 09:14

Facebook видалив 97 пов'язаних з Росією сторінок, спрямованих на здійснення пропаганди в Україні

Facebook деактивував мережу з 97 акаунтів, сторінок і груп, якими керували з Росії і фокусували свої повідомлення на Україну.

Facebook видалив 97 пов'язаних з Росією сторінок, спрямованих на здійснення пропаганди в Україні

Про це Liga.Tech повідомив Натаніель Глейшер, глава політики кібербезпеки Facebook, передає Цензор.НЕТ.

За словами Глейшера, мережа складалася із 62 акаунтів, 10 сторінок та 25 груп. Люди за цією мережею використовували фейкові акаунти, щоб керувати сторінками та адмініструвати групи, а також поширювати повідомлення певного змісту. Зокрема, вони хотіли направляти людей на веб-сайти, де були зібрані контент і повідомлення, які вони намагалися розганяти.

Теми, на яких фокусувалася ця мережа, стосувалися місцевих і політичних новин, розповів Натаніель Глейшер. Наприклад, військовий конфлікт на Сході України, російська політика, політичні новини Європи, політика в Україні та громадянська війна в Сирії. При цьому вони не таргетувалися конкретно на вибори або інші події.

Низку акаунтів, які використовувалися в мережі, було виявлено та автоматично відключено за різні порушення, зокрема видавання себе за інших. Після блокування особистих акаунтів розслідувачі Facebook з'ясували зв'язки між ними і видалили весь кластер.

Що стосується охоплення, то, за словами Глейшера, майже 33 000 акаунтів було підписано на одну або більше сторінок. А 86 000 акаунтів приєдналися до однієї або більше груп.

У соцмережі повідомили, що виявили деякі з акаунтів і сторінок угруповання після дослідження акаунтів і сторінок, видалених раніше цього року перед виборами в Україні.

Facebook також виявив ще одну меншу мережу. 16 акаунтів, 4 сторінки та 1 Instagram-аккаунт також працювали з Росії і фокусувалися переважно на Австрію, Балтику, Німеччину, Іспанію, Україну та Сполучене королівство. Акаунти публікували контент про місцеву політику, зокрема теми імміграції, релігійних питань і НАТО. Охоплення вийшло невеликим, але схоже, що це була "тренувальна" мережа.

Натаніель Глейшер зазначив, що обидві мережі належать Росії географічно. Але у Facebook немає доказів, що вони підконтрольні російській владі.

У соцмережі наголосили, що сторінки, групи та облікові записи видалені через їхню поведінку, а не контент, який вони публікували. У кожному з цих випадків люди, які стоять за цими активностями, координували свої дії і використовували підроблені облікові записи, що і стало підґрунтям для дій Facebook.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики