Цензор.НЕТ

07.05.19 10:21

Без урахування квоти. Уряд РФ хоче спростити порядок видачі дозволу на тимчасове проживання для українців (оновлено)

Уряд РФ на засіданні у вівторок розгляне законопроект про спрощення порядку надання деяким категоріям іноземних громадян і осіб без громадянства дозволу на тимчасове проживання і посвідки на проживання.

Без урахування квоти. Уряд РФ хоче спростити порядок видачі дозволу на тимчасове проживання для українців (оновлено)

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Интерфакс", про це йдеться в повідомленні прес-служби уряду РФ.

Цей законопроект передбачає внесення змін до закону "Про правове становище іноземних громадян у Російській Федерації".

"Новелою законопроекту є введення безстрокового виду на проживання", - йдеться в повідомленні прес-служби уряду РФ. Виняток становитимуть випадки його видачі висококваліфікованим фахівцям і членам їхніх сімей (на термін дії дозволу на роботу) і кваліфікованим фахівцям (на три роки). При цьому іноземні громадяни, які отримали посвідку на проживання без обмеження терміну її дії, зобов'язані будуть подати повідомлення про підтвердження свого проживання в РФ в територіальний орган МВС за місцем проживання. Передбачається і можливість анулювання такої посвідки на проживання - якщо безперервно протягом будь-яких двох календарних років після його отримання іноземний громадянин не повідомить про підтвердження свого проживання в РФ, зазначається в матеріалах до засідання уряду РФ.

Законопроектом також пропонується видавати дозвіл на тимчасове проживання окремим категоріям іноземних громадян без урахування квоти, яка затверджується урядом Росії. Ця норма, зокрема, буде поширюватися на громадян України, осіб без громадянства, які постійно проживають в Україні.

Крім того, "пропонується скоротити (з шести до чотирьох місяців) терміни розгляду заяв про видачу дозволів на тимчасове проживання", йдеться в повідомленні прес-служби російського уряду.

Пропонується також розширити коло іноземних громадян, які можуть отримати посвідку на проживання без отримання дозволу на тимчасове проживання.

Зазначається також, що законопроект розглянутий і схвалений 22 квітня 2019 року на засіданні комісії уряду РФ з законопроектної діяльності.

Як пізніше на засіданні уряду РФ заявив прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв, коло іноземних громадян, які зможуть отримати посвідку на проживання в Росії без дозволу на тимчасове проживання, буде розширено.

"Що стосується дозволу на проживання, ми розширюємо коло осіб, які можуть його отримати без дозволу на тимчасове проживання. Йдеться про людей, які народилися на території Російської Радянської Федеративної Соціалістичної Республіки і мали радянське громадянство, а також ті, хто був депортований з території Кримської автономної союзної республіки, їхніх родичів по прямій лінії", - сказав Медведєв.

Він зазначив, що посвідку на проживання зможуть отримати діти, які народилося в Росії і яких усиновили іноземці, та висококваліфіковані фахівці.

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений режим видачі російського громадянства жителям так званих "ДНР" і "ЛНР".

Україна звернулася до Ради безпеки ООН у зв'язку з введенням президентом РФ Володимиром Путіним спрощеного порядку прийому в російське громадянство мешканців окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

25 квітня Радбез ООН збирався в зв'язку з незаконною "паспортизацією" Донбасу Росією. За її підсумками Єльченко заявив, що результатом має бути не тільки стурбованість і засудження, але і більш рішучі кроки.

У суботу, 27 квітня, Путін заявив, що спрощений порядок отримання російських паспортів може поширитися на всіх жителів України.

Цього ж дня новообраний президент України Володимир Зеленський відповів Путіну, що не радив би намагатися спокусити українців російськими паспортами. І припустив, що у відповідь Україна може спростити отримання свого громадянства для росіян.

29 квітня прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що рішення про видачу російських паспортів усім громадянам України ще не ухвалено.

Цього ж дня в Ростовській області Росії відкрився центр видачі російських паспортів жителям окупованої частини Луганської області.

1 травня Путін підписав указ, яким надається право на спрощений порядок отримання громадянства РФ окремим категоріям громадян України.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики