Цензор.НЕТ

07.05.19 21:39

Суд продовжив на два місяці арешт російському пропагандисту Вишинському

Подільський районний суд Києва 7 травня продовжив арешт керівнику "РИА Новости-Украина" Кирилу Вишинському до 22 липня.

Суд продовжив на два місяці арешт російському пропагандисту Вишинському

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Свобода, термін арешту Вишинського закінчувався 24 травня, а наступне засідання відбудеться у червні, тому що один з членів суддівської колегії йде у відпустку. Через це головуюча суддя Олена Павленко поставила на розгляд питання про необхідність продовження запобіжного заходу.

Прокурор Роман Мурачов подав клопотання з проханням залишити Вишинського під арештом ще на два місяці. Він обґрунтував необхідність такої міри тим, що підсудний має російське громадянство і може втекти до Росії. Також, на думку прокурора, існують ризики того, що на волі підсудний знищить докази та може вчиняти тиск на свідків. Обвинувач додав, що, згідно з Кримінально-процесуальним кодексом, статті, які інкримінують Вишинському, не передбачають іншої міри запобіжного заходу, крім арешту.

Захист виступив проти продовження арешту і клопотав про вихід Вишинського під домашній арешт. Адвокат Ігор Маркін заявив, що прокурор ніяк не аргументував своє прохання залишити Вишинського в СІЗО, і його клопотання ґрунтується лише на припущеннях. На думку захисника, обвинувач не навів доказів того, що підсудний може вчиняти тиск на свідків і знищити докази.

Другий адвокат Андрій Доманський заявив, що, згідно з практикою Європейського суду з прав людини, Вишинського можна відпустити під домашній арешт, попри те, що йому інкримінують особливо тяжкі статті.

Сам Вишинський підтримав клопотання про переведення його під домашній арешт. Він заявив, що в разі застосування такого запобіжного заходу, СБУ зможе стежити за його пересуваннями, в зв’язку з чим він фізично не зможе втекти. Обгрунтовуючи свою позицію, Вишинський навів приклад народного депутата Надії Савченко та її соратника Володимира Рубана, які, на його думку, звинувачуються в більш тяжких злочинах але перебувають на волі.

Заслухавши думки сторін, головуюча суддя Павленко визнала більш переконливими аргументи прокурора і задовольнила його клопотання. Арешт Вишинського був продовжений ще на 60 діб.

Нагадаємо, 15 травня 2018 року СБУ спільно з прокуратурою АР Крим розкрила діяльністьмережі підконтрольних РФ медіаструктур. Також було затримано керівника "РИА Новости-Украина" Кирила Вишинського. Під час обшуку в нього було виявлено російські державні нагороди та паспорт громадянина РФ.Проти Вишинського відкрито кримінальне провадження за статтею "Державна зрада"

17 травня Херсонський міський суд обрав запобіжний захід Вишинському у вигляді арешту на 2 місяці. 1 червня Вишинський під час засідання суду заявив, що виходить з українського громадянства і вважає себе громадянином РФ. 7 червня співробітники Служби безпеки України під час обшуку банківського сейфу К.Вишинського виявили понад $200 тис., пістолет "Браунінг 1906" і прямий трудовий договір між фігурантом справи і МІА "Россия Сегодня".

10 січня 2019 року досудове розслідування в кримінальному провадженні щодо Вишинського завершено. 26 березня суд продовжив арешт Вишинського до 24 травня.

Суд у справі Вишинського розпочався 4 квітня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики