Цензор.НЕТ

08.05.19 14:17

Незаконні паспорти РФ Україна визначатиме за місцем видачі, - Черниш

Міністр з питань окупованих територій Вадим Черниш розповів, що незаконність російських паспортів, виданих українцям, визначатимуть за місцем видачі документа.

Незаконні паспорти РФ Україна визначатиме за місцем видачі, - Черниш

Про це він розповів журналістам після засідання уряду, передає кореспондент Цензор.НЕТ.

"Ознака дуже проста - назва органу, який їх видав. І в кожному паспорті можна побачити, згідно з класифікацією, номер установи або органу, який видає такий документ. Це обов'язкова умова для будь-яких документів будь-якої країни. Це дуже легко", - зазначив міністр.

Він розповів, що зараз уряд визначив два пункти видачі, звідки паспорти будуть вважатися незаконними, - села Покровське та Новошахтинськ Ростовської області РФ. Чиновник додав, що уряд сьогодні ухвалив два рішення.

"Перше - про те, що Кабінет міністрів реагуватиме на незаконну і протиправну видачу паспортів Російської Федерації. Підстава для цього - порушення норм міжнародного права і національних інтересів України. Також можуть бути інші підстави, зокрема загроза державному суверенітету тощо. Друге рішення - розпорядження Кабінету міністрів, де передбачено перелік пунктів видачі так званих підрозділів, уповноважених РФ на видачу паспортів", - розповів Черниш.

"З моменту ухвалення рішення про видачу таких паспортів усі документи, видані цими органами, визнаватимуться недійсними", - додав він.

Чиновник розповів, що також уряд проситиме Міністерство закордонних справ про співпрацю з міжнародними партнерами, щоб вони ухвалили аналогічні рішення.

"Це нагадуватиме ситуацію, схожу до тих документів, які видаються на території окупованого Криму. Вони навіть не приймаються для отримання візи у візових країнах", - сказав міністр з питань окупованих територій.

Він зазначив, що зараз чиновники також готують зміни до Закону про громадянство.

Раніше сьогодні прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив на засіданні Кабінету міністрів, що уряд збирається ухвалити рішення про визнання всіх паспортів інших держав, виданих на території України, незаконними. Гройсман назвав російські паспорти на Донбасі фейковими і порівняв їх з німецькими аусвайсами.

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений режим видачі російського громадянства жителям так званих "ДНР" і "ЛНР".

Україна звернулася до Ради безпеки ООН у зв'язку з введенням президентом РФ Володимиром Путіним спрощеного порядку прийому в російське громадянство мешканців окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

25 квітня Радбез ООН збирався в зв'язку з незаконною "паспортизацією" Донбасу Росією. За її підсумками Єльченко заявив, що результатом має бути не тільки стурбованість і засудження, але і більш рішучі кроки.

У суботу, 27 квітня, Путін заявив, що спрощений порядок отримання російських паспортів може поширитися на всіх жителів України.

Цього ж дня новообраний президент України Володимир Зеленський відповів Путіну, що не радив би намагатися спокусити українців російськими паспортами. І припустив, що у відповідь Україна може спростити отримання свого громадянства для росіян.

29 квітня прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що рішення про видачу російських паспортів усім громадянам України ще не ухвалено.

Цього ж дня в Ростовській області Росії відкрився центр видачі російських паспортів жителям окупованої частини Луганської області.

1 травня Путін підписав указ, яким надається право на спрощений порядок отримання громадянства РФ окремим категоріям громадян України.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики