Цензор.НЕТ

08.05.19 14:29

Жителі ОРДЛО з паспортами РФ не зможуть отримати пенсії та соцвиплати з боку України, - Фріз

Громадяни України, які проживають в ОРДЛО й отримали паспорти Російської Федерації, не зможуть отримати соціальні виплати та пенсії.

Жителі ОРДЛО з паспортами РФ не зможуть отримати пенсії та соцвиплати з боку України, - Фріз

Як інформує Цензор.НЕТ, про це на своїй сторінці у Facebook повідомила міністр України у справах ветеранів Ірина Фріз.

"Уряд ухвалив рішення про визнання недійсними паспортів, які видано уповноваженими органами РФ після 28 квітня 2019 року. Ця акція Росії проти України порушує принципи та норми міжнародного права та несе пряму загрозу державному суверенітету, територіальній цілісності нашої держави. Відповідні проекти актів КМ розроблено Міністром з питань тимчасово окупованих територій Вадимом Чернишем", - написала вона.

Фріз наголосила, що документи центрів видачі російських паспортів у м. Новошахтинську та с. Покровське не будуть визнаватися.

"Також ініційовано опрацювання пропозиції щодо внесення громадян, які отримали паспорти РФ в спосіб, що порушує міжнародне право та загрожує суверенітету нашої держави, до бази даних з подальшим позбавленням їх статусу бенефіціара щодо отримання соціальних виплат чи пенсій з боку України", - зазначила міністр.

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений режим видачі російського громадянства жителям так званих "ДНР" і "ЛНР".

Україна звернулася до Ради безпеки ООН у зв'язку з введенням президентом РФ Володимиром Путіним спрощеного порядку прийому в російське громадянство мешканців окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

25 квітня Радбез ООН збирався в зв'язку з незаконною "паспортизацією" Донбасу Росією. За її підсумками Єльченко заявив, що результатом має бути не тільки стурбованість і засудження, але і більш рішучі кроки.

У суботу, 27 квітня, Путін заявив, що спрощений порядок отримання російських паспортів може поширитися на всіх жителів України.

Цього ж дня новообраний президент України Володимир Зеленський відповів Путіну, що не радив би намагатися спокусити українців російськими паспортами. І припустив, що у відповідь Україна може спростити отримання свого громадянства для росіян.

29 квітня прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що рішення про видачу російських паспортів усім громадянам України ще не ухвалено.

Цього ж дня в Ростовській області Росії відкрився центр видачі російських паспортів жителям окупованої частини Луганської області.

1 травня Путін підписав указ, яким надається право на спрощений порядок отримання громадянства РФ окремим категоріям громадян України.

Жителі ОРДЛО з паспортами РФ не зможуть отримати пенсії та соцвиплати з боку України, - Фріз 01

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики