Цензор.НЕТ

08.05.19 15:12

Підозри Ложкіну, Гонтаревій і іншим бездоказові, це політичні передвиборчі заяви, - Луценко

Спроба вручити підозри екс-главі АП Борису Ложкіну, екс-главі НБУ Валерії Гонтаревій і заступнику голови АП Олексію Філатову є частиною передвиборчої кампанії.

Підозри Ложкіну, Гонтаревій і іншим бездоказові, це політичні передвиборчі заяви, - Луценко

Як передає Цензор.НЕТ, про це заявив Генеральний прокурор Юрій Луценко, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Якщо ви хочете мою оцінку подій, які генерував прокурор Кулик (заступник глави департаменту міжнародно-правового співробітництва Генеральної прокуратури України Костянтин Кулик, -ред.), то я оцінюю це виключно як політичні передвиборчі заяви, які не мають нічого спільного з юридичною діяльністю", - сказав Юрій Луценко журналістам у понеділок у Києві.

За його словами, він буде робити все, щоб не допустити політичних переслідувань. Генпрокурор зазначив, що він неодноразово спілкувався з Костянтином Куликом і говорив про свою позицію.

"Якщо є докази, достатні для повідомлення про підозру будь-якому громадянину України, і це в рамках підслідності Генпрокуратури, то це право і обов'язок органів прокуратури. А якщо таких доказів немає, то такі кроки я розцінюю як незаконні", - сказав він.

На переконання Генпрокурора, Кулик не тільки порушив процедуру повідомлення про підозру, за що буде відповідати в дисциплінарному порядку. За його словами, необґрунтованою була суть підозри, "тому що старший групи прокурорів пан Єнін (заступник генпрокурора Євген Єнін, - ред.) так і не отримав жодних доказів злочинної діяльності низки фігурантів".

За його словами, вести справу Курченка буде нова група прокурорів і слідчих, оскільки Єнін подав у відставку.

"Я провів кілька нарад з усією прокурорської групою, і жоден прокурор не підняв руку на пропозицію підписати замість Кулика папери, які ми взяли з Інтернету, тому що підозри в матеріалах справи не було. Відповідно я змушений був реорганізувати департамент і передати всі справи до Головного слідчого управління Генпрокуратури і, відповідно, Департамент процесуального нагляду Генпрокуратури", - заявив Генпрокурор.

Нагадаємо, 28 березня інформаційне агентство "УНІАН", яким володіє олігарх Ігор Коломойський, повідомило, що прокурор у справі Курченка Костянтин Кулик висунув підозри Борису Ложкіну, Олексію Філатову, Миколі Злочевському, Валерії Гонтаревій, Костянтину Стеценку. У Генпрокуратурі спростували цю інформацію, заявивши, що ці повідомлення про підозру були висунуті з порушенням законодавства. Костянтин Кулик заявив, що підозри були скасовані заступником генпрокурора Євгеном Єніним. Наприкінці квітня Єнін подав у відставку на знак протесту проти політизації справи Курченка, яку спробували використовувати для політичних репресій.

"Я відчув, що ситуація навколо цього кримінального провадження штучно політизується, і у мене немає сил, щоб на це вплинути", - сказав він. Він підтвердив, що був не згоден з наявністю достатності звинувачень для оголошення підозри Гонтаревій, Філатову та Ложкіну.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики