Цензор.НЕТ

08.05.19 17:29

Колишнього віце-спікера Калєтніка, який проходить у справі "законів 16 січня", зняли з розшуку, - адвокат

Печерський райсуд Києва скасував розшук колишнього першого заступника голови Верховної Ради Ігоря Калєтніка.

Колишнього віце-спікера Калєтніка, який проходить у справі "законів 16 січня", зняли з розшуку, - адвокат

Про це повідомила на своїй сторінці в Facebook його адвокат Ірина Залюбовська. передає Цензор.НЕТ.

"Сьогодні (7 травня. - Ред.) скасував розшук І.Г. Калєтніка, колишнього Першого заступника Голови ВР. Суд встановив незаконність дій Генеральної прокуратури України та в черговий раз визнав, що кримінальне провадження щодо так званих законів 16 січня є політичним переслідуванням", - написала вона.

Адвокат додала, що місяць тому суд зобов’язав ДБР розпочати кримінальне провадження щодо прокурорів ГПУ , які перевищуючи повноваження не виконуючи судові рішення здійснювали незаконне кримінальне переслідування Ігоря Калєтніка протягом 5 років.

Нагадуємо, 16 січня 2014 року Верховна Рада в "ручному режимі" прийняла пакет з 11 скандальних законів і однієї постанови, який розробили депутати від ПР Володимир Олійник і Вадим Колесніченко.

За цими законами заборонялося, наприклад, рух в колоні більш як 5 автомобілів, передбачалося покарання за роботу ЗМІ, які не мають державної реєстрації. За організацію будь-яких зборів або мітингу передбачався штраф і арешт до 10 діб.

В результаті прийняття "диктаторських законів" Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу за ст. 364 ч. 2 (зловживання владою або службовим становищем) та ч. 2 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу.

Досудове засідання завершилося в липні 2015 року, а про підозру фігурнатам справи оголосили в жовтні цього ж року. Серед підозрюваних опинилися Віктор Янукович, 15 колишніх народних депутатів, які були членами лічильної комісії в день голосування законів. Серед них Ігор Калєтнік, Олександр Єфремов, Володимир Олійник, Сергій Гордієнко, Олександр Стоян. Справу стосовно Михайла Чечетова закрито в зв'язку з його самогубством.

Колишнього віце-спікера Калєтніка, який проходить у справі законів 16 січня, зняли з розшуку, - адвокат 01

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики