Цензор.НЕТ

08.05.19 23:26

МЗС очікує рішення Міжнародного трибуналу щодо українських моряків за два-три тижні

Міністерство закордонних справ України очікує рішення Міжнародного морського трибуналу щодо військовополонених українських моряків уже через два-три тижні.

МЗС очікує рішення Міжнародного трибуналу щодо українських моряків за два-три тижні

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це під час брифінгу заявила прес-секретар МЗС Катерина Зеленко.

За її словами, в Гамбурзі 10 травня відбудуться усні слухання щодо імунітетів трьох військових кораблів і 24 членів їхніх екіпажів, які були незаконно захоплені Російською Федерацією в Чорному морі.

"МЗС представить свою позицію з приводу тимчасових заходів, які були направлені в Міжнародний трибунал з морського права 15 квітня. За встановленою практикою, ми очікуємо відповідне рішення Міжнародного трибуналу вже через два-три тижні", - розповіла Зеленко.

За її словами, агентом України виступатиме заступник глави МЗС Олена Зеркаль та професори з міжнародного права.

"Делегація звернеться до міжнародного трибуналу з вимогою зобов'язати РФ негайно звільнити наші військово-морські судна й екіпажі. Хочу зазначити, той факт, що РФ відмовилася брати участь в усних слуханнях, не вплине на легітимність процесу", - зазначила прес-секретар МЗС.

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

15 і 16 січня Лефортовський суд РФ ухвалив рішення про продовження на три місяці терміну арешту 24 полонених українських моряків. Таким чином, під арештом вони залишаться щонайменше до кінця квітня.

17 квітня Лефортовський районний суд Москви продовжив арешт усім українським військовополоненим морякам ще на три місяці - до кінця липня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики