Цензор.НЕТ

08.05.19 23:50

Формат святкування 9 травня за російським зразком неприйнятний для України, - співробітник УІНП Рябенко

Формат гучного святкування 9 травня за російським зразком, де війну показують, як "веселу прогулянку від Москви до Берліна" і яку "можно повторить", не є прийнятним для України.

Формат святкування 9 травня за російським зразком неприйнятний для України, - співробітник УІНП Рябенко

Про це в ефірі телеканалу ZIK заявив начальник відділу правового забезпечення Українського інституту національної пам’яті Сергій Рябенко, інформує Цензор.НЕТ.

Сергій Рябенко не погодився з думкою, що дата 8 травня як Дня пам’яті та примирення "працює" на розкол українського суспільства.

"Святом як таким воно є на пострадянському просторі. У Європі дні пам’яті пов’язані із закінченням Другої світової війни і тієї частини Другої світової, яка тривала в Європі. Це здебільшого або 8 травня, або ті дні, які приурочені до звільнення чи вигнання нацистських окупантів із конкретної країни", – зазначив Сергій Рябенко.

З його слів, в Україні був запропонований формат відходу від святкувань за зразком, як це роблять у РФ.

"Формат гучного святкування за російським зразком, де війну показують, як таку собі веселу прогулянку від Москви до Берліна і що "можно повторить" щось, очевидно, це не є той формат, за яким мала б іти Україна", – переконаний гість програми.

Він переконаний, що натомість слід наголошувати, що йдеться про дні вшанування жертв і всіх учасників війни.

"Натомість варто було б говорити про те, що це є дні, коли ми вшановуємо всіх жертв і всіх учасників Другої світової війни, насамперед всіх українців, які боролися на фронтах Другої світової війни з нацизмом або постраждали від тоталітарних окупаційних режимів", – наголосив начальник відділу правового забезпечення Українського інституту національної пам’яті.

Нагадаємо, 8 травня в Україні - День пам'яті і примирення, присвячений пам'яті загиблих у Другій світовій війні.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики