Цензор.НЕТ

09.05.19 08:38

Детективи НАБУ провели допит друга президента Кононенка без участі прокурорів САП

Спеціалізована антикорупційна прокуратура заявляє про те, що детективи НАБУ провели допит народного депутата Ігоря Кононенка без прокурорів САП, що є порушенням законодавства.

Детективи НАБУ провели допит друга президента Кононенка без участі прокурорів САП

Про це Цензор.НЕТ повідомили в прес-службі САП.

У повідомленні зазначається: "У зв’язку з поширенням інформації, наданої "джерелами" в НАБУ, щодо непогодження проектів повідомлень про підозру у кримінальному провадженні, розпочатому за фактами заволодіння коштами у сфері енергетики та їхньої легалізації, повідомляємо таке.

Позиція прокурорів САП щодо необхідності отримання достатніх, належних та допустимих доказів для повідомлення про підозру будь-якій особі залишається незмінною, незалежно від посад, прізвищ, бажань детективів чи активістів.

Про відсутність законних підстав для повідомлення про підозру окремим особам у зазначеному кримінальному провадженні за відсутності належної доказової бази було відомо детективам НАБУ ще в 2017 році.

З цих самих причин зазначені проекти поверталися детективам і в 2018 році.

Направлення аналогічних проектів повідомлень про підозру у 2019 році, без проведення жодних слідчих чи процесуальних дій, спрямованих на доказування вини зазначених осіб, не додає до їхнього юридичного змісту жодної процесуальної вагомості.

Також інформуємо, що у ході розслідування цього провадження 9 листопада 2018 року старшим прокурором групи процесуальних керівників САП складено та підписано повідомлення про підозру Дмитру Крючкову у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України.

"Джерела" в НАБУ мають бути поінформовані про те, що детективи взагалі відмовилися складати зазначене повідомлення про підозру!

Також "джерелам" має бути відомо й про нещодавній "таємний" допит у цьому кримінальному провадженні народного депутата України Ігоря Кононенка, про який прокурорів САП інформували лише після його проведення.

Натомість, працівники НАБУ не оминули нагоди повідомити про зміну часу проведення цього допиту журналістам "Радіо Свобода", які очікували прибуття Ігоря Кононенка на допит біля адміністративної будівлі НАБУ вже о 8 годині 25 квітня 2019 року".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики