Цензор.НЕТ

09.05.19 09:15

Волкер пропонує договірний обмін полоненими між Україною та РФ

Російська сторона ніколи не бажала здійснити повний обмін полоненими.

Волкер пропонує договірний обмін полоненими між Україною та РФ

Як передає Цензор.НЕТ, в інтерв'ю BBC Спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер розповів про варіант обміну полоненими між Україною та Росією.

Відповідаючи на запитання про те, чи вважає він здійсненною ідею новообраного президента України Володимира Зеленського про обмін утримуваних за принципом "всіх на всіх", Волкер заявив:

"Це було б приголомшливо. Це той крок, який Україна послідовно пропонувала і за президента Порошенка. Російська сторона ніколи не бажала здійснити повний обмін полоненими. Думаю, з боку Росії було б хорошим жестом звільнити українських моряків, затриманих у міжнародних водах у Керченській протоці в листопаді 2018 року".

На його думку, потім міг би відбутися договірний обмін утримуваними між Україною та Росією.

"Є ще низка пропозицій, зокрема тривале припинення вогню, яке тривало б довше, ніж усі, що були до цього моменту. Подальше відведення важкого озброєння також було б дуже хорошим кроком. Ще одним кроком уперед стало б забезпечення справді безпечного проходу на кількох чинних КПП через лінію розмежування. І багато іншого, що обговорювалося раніше, але ніколи не було виконано. Можливо, зараз є шанс знову повернутися до цього", - припустив він.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики