Цензор.НЕТ

09.05.19 09:28

Україна може отримати транш МВФ у 2019 році, це залежить від співпраці між урядом, президентом і парламентом, - Климпуш-Цинцадзе

Для виконання необхідних для отримання другого траншу умов за програмою Міжнародного валютного фонду Stand By потрібна взаємодія трьох гілок влади - уряду, президента і Верховної Ради.

Україна може отримати транш МВФ у 2019 році, це залежить від співпраці між урядом, президентом і парламентом, - Климпуш-Цинцадзе

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, такий коментар озвучила під час перебування з візитом у Вашингтоні віце-прем'єр-міністр України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

"Я провела зустріч із представниками МВФ. Наприкінці травня вони готуються до візиту (в Україну. - Ред.) для проведення огляду щодо виконання умов чинної програми (співпраці з МВФ. - Ред.) і нашої готовності для отримання другого траншу", - зазначила вона.

Дипломат наголосила, що в розмові з представниками Фонду їй ніхто не висловлював позицій, що Україна може не отримати жодного з двох запланованих на 2019 рік траншів.

"Мені не висловлювали такої думки, але це залежатиме від того, як ми впораємося з тими структурними маяками, які закладені в наших домовленостях. І тут залежить дуже багато саме від цієї тристоронньої співпраці - між урядом, президентом і парламентом", - підкреслила Климпуш-Цинцадзе.

У цьому зв'язку віце-прем'єр-міністр наголосила, що насправді часу залишилося не так багато. "Я думаю, що для нас важливо максимальну кількість рішень, які потребують, зокрема, участь парламенту, прийняти приблизно до кінця червня - початку липня", - зазначила вона. У такому разі, за її словами, це "дає нам шанс, що ми виконаємо умови меморандуму і отримаємо черговий транш".

Віце-прем'єр-міністр наголосила, що від продовження співпраці з МВФ залежить і подальша взаємодія України з іншими міжнародними фінансовими організаціями, і здатність вчасно розрахуватися з виплатами за кредитами. Тому, зауважила вона, "існує спільний інтерес усіх гілок влади, щоб Україна впоралася з тими викликами, які ми маємо".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики