Цензор.НЕТ

09.05.19 18:48

У пам'ятних заходах 9 травня взяли участь 700 тисяч осіб, - поліція

Поліція повідомляє про відсутність грубих порушень громадського порядку під час пам'ятних заходів 9 травня в Україні. Загалом відбулося понад 1,4 тисячі заходів, у яких взяли участь близько 700 тисяч осіб.

У пам'ятних заходах 9 травня взяли участь 700 тисяч осіб, - поліція

Про це повідомляє Національна поліція, передає Цензор.НЕТ.

За словами представника Нацполіції Ярослава Тракала, до охорони громадського порядку залучили майже 22 тисячі правоохоронців, серед них - 19,3 тисячі поліцейських і 2,5 тисячі військовослужбовців Нацгвардії.

"Масові заходи в державі минули спокійно і без грубих порушень громадського порядку. Наймасштабнішими вони були в Києві, Одесі, Дніпрі та Запоріжжі", - розповів Тракало.

Водночас поліцейські зареєстрували 33 події, пов'язані з використанням забороненої символіки. Найбільше таких порушень зафіксовано в Дніпропетровській (7), Миколаївській (5) і Одеській (3) областях, а також у Києві (6).

"13 повідомлень із цієї кількості стосувалися використання "георгіївської стрічки", ще 15 подій були пов'язані з використанням іншої забороненої символіки (червоні прапори, символіка серпа і молота)", - уточнив Тракало.

За цим фактом правоохоронці склали 13 адмінпротоколів за використання "георгіївської стрічки", а також завели п'ять кримінальних справ за статтею "Виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки і пропаганда комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів".

Чотири справи порушено в Дніпропетровській області, ще одну - в Одеській.

Ще три кримінальні справи поліцейські відкрили за статтею "Хуліганство".

"В одному випадку - невідомі закидали камінням автобуси, що рухалися з м.Кривий Ріг у м.Дніпро. В іншому - кримінальну справу відкрито за фактом, коли невідомі кинули червону фарбу під час руху колони людей. Ще одна справа заведена в Одесі за статтею 263 (незаконне поводження зі зброєю) КК. Там під час фільтраційних заходів на Алеї Слави правоохоронці зупинили чоловіка з кастетом", - розповів Тракало.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики