Цензор.НЕТ

09.05.19 23:51

Слухання у справі про захоплення українських моряків у морському трибуналі триватимуть три години, - Зеркаль

Заступник міністра закордонних справ, представник України в морському трибуналі, де слухається справа про захоплення РФ українських моряків Олена Зеркаль заявила, що слухання в трибуналі триватимуть три години.

Слухання у справі про захоплення українських моряків у морському трибуналі триватимуть три години, - Зеркаль

Як передає Цензор.НЕТ, про це вона написала в Фейсбуці.

Зеркаль зазначила: "Слухання в Міжнародному трибуналі з морського права 10 травня триватимуть лише 3 години. У судових процесах такого рівня це буквально – верхівка айсбергу величезного обсягу роботи.

Від першої миті після появи інформації про захоплення кораблів і моряків ми використовували норми міжнародного права аби довести, що вони затримані і утримуються неправомірно, а тому Росія має їх звільнити.

Використовувати кожен без винятку доступний шлях захисту – єдина, вірна для нас тактика. Але разом із тим така "гіперактивність" додає нам роботи, бо Росія чіпляється буквально до кожного слова і до кожної зробленої заяви, перекручуючи їх зміст. У процесуальних документах ви можете побачити як Росія вправляється у майстерності назвати біле чорним, потім знову білим, заперечуючи свою згоду з тим, що біле є білим.

У міжнародному публічному праві, можливо, як ніде інде, важливою є майстерність аргументів, виваженість і логічність позицій.

Кожен документ, кожен виступ і кожне слово, артикль, кома, зноска – буквально все важить і може стати вирішальним. І не важливо, чи мова йде про виступ, письмовий документ, чи один з сотень додатків до документів.

Тому прийняття рішень щодо використання процедур, створення документів і, головне, підготовка до слухань – все це займає в рази більше часу, ніж триває засідання. Народна мудрість чітко говорить, в яких справах поспіх може бути потрібним …

Яким би не було ставлення до українських посадових осіб та дипломатів, можу впевнено сказати, що мої колеги роблять справді все можливе для якісного захисту національних інтересів.

Неймовірно важливу підтримку надає наш багаторічний партнер – компанія Covington & Burling LLP, партнери якої Марні Чік (Marney Cheek) і Джонатан Гімблет (Jonathan Gimblett) виступатимуть на завтрашньому засіданні.

Але чи не найважливішу роль в представленні позицій держав в міжнародних судових інстанціях відіграють університетські професори. Нам пощастило залучити до представництва наших інтересів в судових справах людей, академічний та практичний досвід і авторитет яких визнано в усьому світі.

Професор Жан-Марк Тювенін (Jean-Marc Thouvenin) є генеральним секретарем Гаазької Академії міжнародного права. Вже кілька десятиліть він веде активну практику представництва держав у Міжнародному суді ООН, Постійній палаті третейського суду та в Європейському суді справедливості. Окрім наших справ проти РФ, він бере участь у найактуальніших на сьогодні справах в Міжнародному суді ООН, зокрема "Болівія проти Чилі щодо обов’язку вести переговори про доступ до Тихого Океану" та "Іран проти США щодо порушення положень двосторонньої Угоди про дружбу 1955 року".

Професор Альфред Соонс (Alfred H. Soons) був арбітром у трибуналах з морського права у багатьох знакових справах останніх років, зокрема у справі "Філіппіни проти Китаю щодо Південно-Китайського моря" та у справі "Нідерланди проти Росії щодо голландського судна "Arctic Sunrise". Рішення у цих справах найчастіше згадуються в контексті наших справ проти Російської Федерації.

На червневих слуханнях у Гаазі до нас приєднається також Гарольд Коу (Harold Koh) – Стерлінгський Професор (Sterling Professor) з міжнародного права Єльського університету.

Думаю, що кожному, хто хоч якось цікавиться міжнародним правом, знайомі ці імена. Якщо є бажання почути їхні виступи – дивіться онлайн трансляцію засідання.

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

15 і 16 січня Лефортовський суд РФ ухвалив рішення про продовження на три місяці терміну арешту 24 полонених українських моряків. Таким чином, під арештом вони залишаться щонайменше до кінця квітня.

17 квітня Лефортовський районний суд Москви продовжив арешт усім українським військовополоненим морякам ще на три місяці - до кінця липня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики