Цензор.НЕТ

10.05.19 09:06

Сейм Латвії визнав депортацію кримських татар у 1944 році геноцидом

Сейм Латвії ухвалив заяву з нагоди 75-річчя депортації кримських татар, в якій зазначається, що радянська влада здійснила геноцид щодо кримськотатарського народу.

Сейм Латвії визнав депортацію кримських татар у 1944 році геноцидом

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Європейську правду", заяву  опублікувала прес-служба парламенту Латвії.

В ухваленому документі зазначається, що ціла низка історичних джерел вказують на цілеспрямований геноцид радянської влади проти багатьох народів і етнічних груп, що жили в Радянському Союзі. В тому числі - і проти кримських татар, щоб знищити їхню культуру, соціальний спадок, історичну приналежність народу до території Кримського півострова, та щоб вижити їх з батьківщини.

Сейм у заяві також нагадує, що Росія п'ять років тому незаконно анексувала Крим. Латвійські парламентарі засуджують тривалу політику утисків та насильства з боку Росії щодо кримських татар.

"Ті кримські татари, хто відмовляється прийняти російське громадянство і не визнають незаконну анексію Криму, стикаються з дискримінацією. Їм заборонено допуск до освіти, медичних послуг, заборонено використовувати рідну мову, підтримувати традиції і культуру. Немислимо, що кримські татари вже вдруге за 75 років насильно пригнічуються і переслідуються. Історія може повторитися", - сказав голова комісії Сейму з зовнішніх справ Ріхардс Колс.

Заява закликає міжнародне співтовариство та інституції відзначити депортацію кримських татар 75 років тому і стежити за сьогоднішніми подіями в Криму.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики