Цензор.НЕТ

10.05.19 11:45

Міжнародний трибунал з морського права: Україна зажадала від РФ негайно звільнити українських військових моряків і кораблі (оновлено)

Заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль в Міжнародному трибуналі з морського права закликала негайно звільнити українських військових моряків і кораблі, які були захоплені в листопаді 2018 року в Керченській протоці.

Міжнародний трибунал з морського права: Україна зажадала від РФ негайно звільнити українських військових моряків і кораблі (оновлено)

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це вона повідомила, виступаючи на слуханнях у трибуналі в Гамбурзі в п'ятницю.

"Сьогодні Україна просить Суд застосувати тимчасові заходи, які вимагають, щоб Росія негайно звільнила військово-морські кораблі України та членів їхніх екіпажів і повернула їх в Україну", - сказала Зеркаль.

Зеркаль також зазначила, що в результаті захоплення і затримання суден та їхніх екіпажів Росія порушила основний принцип імунітету військових кораблів, гарантований Конвенцією ООН з морського права.

Український дипломат нагадала, що Крим є невід'ємною частиною України, а води, в яких були затримані судна, є територіальними водами України або виключною економічною зоною України.

"Дії Росії в будь-якому випадку порушували б Конвенцію, навіть якби Росія затримала українські військові кораблі у своїх територіальних водах або виключній морській економічній зоні. Імунітет військових кораблів є основоположним імунітетом суверена в міжнародній системі. Військові кораблі та їхній персонал не можуть бути заарештовані правоохоронними органами іноземних держав і піддані юрисдикції іноземних судів", - поінформувала Зеркаль.

При цьому вона додала, що кожен додатковий день тримання під вартою, кожна нова слідча дія або допит, будь-яке судове засідання тільки загострюють суперечку між сторонами, збільшуючи завдані Україні збитки.

Заступник міністра підкреслила, що Росія проігнорувала не тільки запити України про вирішення цієї ситуації, але і численні заклики міжнародного співтовариства, наполягаючи на тому, що її дії виправдані її національним законодавством і Конвенцією ООН з морського права.

"Тепер Росія намагається уникнути аналізу своїх протиправних діянь цим Трибуналом, шляхом подання їх як військової діяльності, яка може бути виключена з процедур вирішення спорів відповідно до Конвенції, незважаючи на те, що до цього наполягала, що ці події не мають нічого спільного з військовими діями", - зазначила Зеркаль.

Вона також уточнила, що рішення Російської Федерації не брати участь у слуханні не може перешкоджати Україні в справедливості і правосудді, в тому числі і міжнародному, для військових кораблів і екіпажів.

Зеркаль додала, що таке рішення делегації Росії стало несподіванкою для України, оскільки представники Росії взяли участь у підготовчому телефонному дзвінку з президентом трибуналу 23 квітня 2019 року.

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

15 і 16 січня Лефортовський суд РФ ухвалив рішення про продовження на три місяці терміну арешту 24 полонених українських моряків. Таким чином, під арештом вони залишаться щонайменше до кінця квітня.

17 квітня Лефортовський районний суд Москви продовжив арешт усім українським військовополоненим морякам ще на три місяці - до кінця липня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики