Цензор.НЕТ

10.05.19 18:53

Підозри Гонтаревій, Стеценку, Ложкіну, Філатову є політичними маніпуляціями, - екс-заступник Генпрокурора Баганець

На вивчення справи Курченка новою групою прокурорів може знадобитися багато місяців, тому внаслідок політичних маніпуляцій вона фактично відкладена на невизначений термін.

Підозри Гонтаревій, Стеценку, Ложкіну, Філатову є політичними маніпуляціями, - екс-заступник Генпрокурора Баганець

Про це заявив екс-заступник Генерального прокурора, колишній адвокат Юрія Луценка Олексій Баганець, передає Цензор.НЕТ.

"Сумно те, що за всі роки існування органів прокуратури, як за радянських часів, так і за незалежної України, такої вакханалії і такого безладдя, як на сьогоднішній день, ніколи не було. Закон чітко говорить про те, що слідчий заочно із прокурором може винести підозру особі, відносно якої зібрано достатньо доказів для висування їй підозри. Повинні бути вагомі докази, які можуть свідчити про те, що ця людина могла вчинити злочин. Чи були такі достатні докази у того ж прокурора Кулика? Я не знаю, я не бачив матеріалів кримінального провадження, з ними не знайомився. Єдине, у мене у самого з'явилися підозри, чому такі процесуальні рішення відносно оточення Порошенка з'явилися буквально напередодні голосування у другому турі? Чи немає тут політичних маніпуляцій?" - стверджує Баганець.

На переконання екс-заступника Генпрокурора, ані Валерія Гонтарева, ані інші особи, яким намагався висунути підозри прокурор Кулик, з точку зору закону ніколи не були на даний час не є підозрюваними.

"Кулик визнає у своїх поясненнях, у своїх інтерв'ю і рапортах про те, що "я не зміг в установленому законом порядку вручити особисто тим особам ці підозри по тій причині, що вони начебто відносяться до категорії недоторканних, і тому я, оминаючи процес перевірки їх перебування і проживання за конкретною адресою, їх не викликав, в установленому законом порядку їм не вручав підозри, а направив поштою, як ми направляємо повістки для виклику. Він повинен знати, що є конкретна процедура, порядок вручення підозри, і якщо ти цю процедуру порушив, то відповідно до цього, ці особи не можуть вважатися підозрюваними", - вважає Баганець.

На думку фахівця, дивна поведінка Кулика, нехтування процесуальними нормами з огляду на політичну доцільність, призвели до того, що справа Курченка фактично знищена.

"Як півтори тисячі томів може бути вивчено, наприклад, навіть 10 новими прокурорами, яких призначать процесуальними керівниками у цій справі? Звичайно, на це підуть місяці, а за цей час спливуть терміни давності", - зазначив Баганець.

Нагадаємо, 28 березня інформаційне агентство "УНІАН", яким володіє олігарх Ігор Коломойський, повідомило, що прокурор у справі Курченка Костянтин Кулик висунув підозри Борису Ложкіну, Олексію Філатову, Миколі Злочевському, Валерії Гонтаревій, Костянтину Стеценку. У Генпрокуратурі спростували цю інформацію, заявивши, що ці повідомлення про підозру були висунуті з порушенням законодавства. Костянтин Кулик заявив, що підозри були скасовані заступником генпрокурора Євгеном Єніним. Наприкінці квітня Єнін подав у відставку на знак протесту проти політизації справи Курченка, яку спробували використовувати для політичних репресій. А вже на цьому тижні Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що спроба вручити підозри екс-главі АП Борису Ложкіну, екс-главі НБУ Валерії Гонтаревій і заступнику голови АП Олексію Філатову є частиною передвиборчої кампанії.

"Якщо ви хочете мою оцінку подій, які генерував прокурор Кулик, то я оцінюю це виключно як політичні передвиборчі заяви, які не мають нічого спільного з юридичною діяльністю" - сказав Юрій Луценко.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики