Цензор.НЕТ

10.05.19 23:59

Небажання РФ виконувати рішення Морського трибуналу щодо українських моряків може привести до посилення санкцій, - Полозов

Делегація з України переконливо виступила на слуханні Міжнародного морського трибуналу у справі про захоплення Росією українських кораблів і моряків.

Небажання РФ виконувати рішення Морського трибуналу щодо українських моряків може привести до посилення санкцій, - Полозов

Про це сказав у коментарі "Гордон" адвокат Микола Полозов, передає Цензор.НЕТ.

"Слухання вже завершилися. Від української сторони було п'ятеро спікерів. Російська сторона відмовилася брати участь у слуханнях і надала тільки письмовий меморандум. На рішення суду це ніяк не вплине, оскільки Росія не відмовилася від юрисдикції трибуналу, і за процедурою можна ухвалити рішення і без усних заяв РФ. Суд оголосив, що рішення про застосування тимчасових заходів, а саме про звільнення 24 захоплених моряків і трьох військових кораблів, буде озвучено на слуханнях 25 травня. Суд відповість на запитання, ухвалює він рішення звільнити моряків та зобов'язати РФ зробити це чи ні", – підкреслив Полозов.

За його словами, наслідки захоплення українських моряків можуть бути дуже серйозними для Росії.

"Раніше, у 2013 році, коли за позовом Нідерландів розглядали справу Arctic Sunrise, Росія відмовилася визнавати юрисдикцію трибуналу і звільнити захоплених екологів. Однак за деякий час усе-таки звільнила їх. Тобто так чи інакше Росія змушена була виконати припис трибуналу. Справа українських моряків серйозніша, отже, політичні наслідки для РФ можуть бути серйознішими. Небажання РФ виконувати рішення трибуналу може спричинити посилення санкцій. Тим більше, що у березні було введено санкції ЄС, США, Австралії та Канади у зв'язку з керченським інцидентом", – заявив адвокат.

На його думку, українська делегація досить переконливо виступила на слуханнях трибуналу.

"Що стосується реакції суддів трибуналу. Вони не ставили додаткових запитань членам делегації. На мою думку, це позитивний фактор, отже, їм усе більш-менш зрозуміло. Україна оприлюднила аргументовану правову позицію. Представники делегації виступили переконливо. Якщо у суддів і були якісь сумніви, то під час сьогоднішніх слухань їх розвіяли. Чекаємо рішення 25 травня й будемо використовувати ці рішення для захисту моряків. Далі має бути розгляд справи по суті. Це триваліший процес, який може затягнутися навіть на кілька місяців. Це буде важка юридична робота, але вона вже не буде стосуватися долі моряків безпосередньо. Розглядатимуть питання застосування міжнародного законодавства, морського права та інші аспекти цієї теми", – резюмував Полозов.

Слухання в трибуналі відбулися 10 травня. На них від України виступили Зеркаль, професори Альфред Соонс і Жан-Марк Тювенін, юрист Марні Чік. Україна зажадала як тимчасовий захід зобов'язати РФ негайно звільнити 24 українських військових моряків і три кораблі. Рішення суд має оголосити 25 травня.

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

15 і 16 січня Лефортовський суд РФ ухвалив рішення про продовження на три місяці терміну арешту 24 полонених українських моряків. Таким чином, під арештом вони залишаться щонайменше до кінця квітня.

17 квітня Лефортовський районний суд Москви продовжив арешт усім українським військовополоненим морякам ще на три місяці - до кінця липня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики