Цензор.НЕТ

10.05.19 23:39

До суду подали позов про заборону підписувати закон про мову. Парубій заявляє про спробу проросійського реваншу

В Окружний адміністративний суд міста Києва надійшла заява про забезпечення позову від громадської організації "Інститут правової політики та соціального захисту імені Ірини Бережної" до голови Верховної Ради України Андрія Парубія про заборону підписувати закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

До суду подали позов про заборону підписувати закон про мову. Парубій заявляє про спробу проросійського реваншу

Як повідомляє прес-служба суду, позивач просить суд у порядку забезпечення адміністративного позову заборонити спікеру Ради і будь-кому з окремих народних депутатів і співробітників апарату парламенту здійснювати будь-які дії, спрямовані на підписання вищевказаного закону, направлення його на підпис та подальшу офіційну публікацію, передає Цензор.НЕТ.

"Наразі судом вирішується питання щодо наявності правових підстав для вжиття заходів забезпечення позову до подання відповідного позову до Окружного адміністративного суду міста Києва. Згідно з частиною 2 статті 150 КАСУ, забезпечення позову допускається як до пред’явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи", - йдеться в повідомленні.

"Сьогодні у засобах масової інформації з'явилася дуже тривожна новина, що якийсь самоназваний інститут звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з вимогою заборонити мені підписувати Закон про функціонування української мови, як державної. На моє переконання, це цинічна спроба проросійського реваншу", - заявив спікер ВР Андрій Парубій.

"Останнім часом таких спроб стає дедалі більше. Але зараз проросійська п’ята колона вчинила замах на закон, який українці чекали століттями, закон історичної справедливості - Закон про функціонування української мови, як державної. В чому ворожий задум? Вони сподіваються, що суддя ухвалить рішення про заборону вчиняти будь-які дії, щодо Закону про функціонування української мови як державної, допоки питання не буде розглянуто по суті. У вівторок, 14 травня на голосування Верховної Ради України будуть поставлені і провалені постанови про скасування голосування за Закон про мову і це відкриє для мене шлях для підписання цього Закону", - додав Парубій.

"Я переконаний, що український суддя українського суду, усвідомлюючи свою високу відповідальність, не дозволить зірвати підписання Закону про мову. Адже він усвідомлює відповідальність перед Законом, українським народом та українською історією. Запевняю, я як Голова Верховної Ради України і громадянин України Андрій Парубій не дозволю зірвати підписання Закон про функціонування української мови. За будь яких умов наступного тижня Закон буде підписаний і набуде чинності", - запевнив Парубій.

До суду подали позов про заборону підписувати закон про мову. Парубій заявляє про спробу проросійського реваншу 01

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики