Цензор.НЕТ

11.05.19 15:49

Розслідування АМКУ проти майданчиків у сфері оцінки вийшло на фінішну пряму, - Загребельська

Антимонопольний комітет підготував подання про попередні висновки за результатами розгляду справи про майданчики в сфері оцінки. Їх можуть оштрафувати на 10% виручки за минулий рік за антиконкурентні дії.

Розслідування АМКУ проти майданчиків у сфері оцінки вийшло на фінішну пряму, - Загребельська

Про це повідомила в Facebook Державний уповноважений АМКУ Агія Загребельська, інформує Цензор.НЕТ.

Йдеться про можливі антиконкурентні дії ПП "Ві Ай Пі Департамент", ТОВ "Акцепт Онлайн", ТОВ "Про закупівлі" та ПП "ІКЦ АСБОУ" .

Ці фірми надають послуги в сфері оцінки для оподаткування.

АМКУ передбачає, що в серпні-грудні 2018 року фірми-порушниці замість того, щоб конкурувати між собою, пропонуючи максимально вигідну для клієнтів ціну, підтримували необґрунтовано високі розцінки на свої послуги.

"Ринкова поведінка відповідачів в 2019 році на сьогодні аналізується комітетом, та у разі виявлення ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції, будуть вжиті відповідні заходи", – написала Загребельська.

Якщо АМКУ прийде до висновку, що фірми дійсно порушили антимонопольне законодавство, кожну з них можуть оштрафувати на 10% від торішньої виручки.

23 січня Агія Загребельська заявила про появу нової "схеми" за участю майданчиків для оцінювання майна. За її словами, завдяки змінам до законодавства приватні електронні майданчики стали посередником між користувачами і державної базою Фонду держмайна.

За словами Загребельської, за доступ до розробленої за бюджетні кошти державної бази "громадяни (покупці/продавці нерухомості) через оцінювача/нотаріуса платять таким приватним посередникам близько 1 млн грн на добу або понад тисячу гривень з одного продавця/покупця.

26 лютого Антимонопольний комітет проводив перевірки цих майданчиків-посередників. Співробітники не виявили їх офісів за вказаними в документах адресами.

Після цього 8 квітня фірми були оштрафовані за відмову надати АМКУ інформацію. Загальна сума штрафу склала 1 млн 133 тис. гривень.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики