Цензор.НЕТ

11.05.19 19:19

УПЦ КП не існує, - Міністерство культури

Міністерство культури заявляє, що в Україні не існує релігійного об'єднання під назвою "Українська Православна Церква Київського Патріархату".

УПЦ КП не існує, - Міністерство культури

Про це йдеться в заяві, опублікованій на сайті Мінкульту, інформує Цензор.НЕТ.

"Постановою Помісного собору колишньої Української Православної Церкви Київського Патріархату, яку було прийнято 15.12.2018 року, напередодні Всеукраїнського Православного Об’єднавчого Собору, діяльність такого релігійного об’єднання як Українська Православна Церква Київського Патріархату (УПЦ КП) було припинено шляхом об’єднання та приєднання до утвореної Православної Церкви України", - повідомило Міністерство культури.

У Мінкульті стверджують, що 30.01.2019 указом №54 був зареєстрований статут релігійної організації "Київська митрополія Української православної церкви (Православної церкви України)". Цим же указом прийняті раніше укази про реєстрацію статуту УПЦ КП були визнані недійсними.

"У зв'язку з викладеним вище Міністерство культури України зазначає, що заяви про начебто відновлення діяльності в Україні такого релігійного об'єднання як УПЦ КП не відповідають дійсності", - сказано в повідомленні.

8 травня Філарет запросив архієреїв на свято від імені неіснуючої УПЦ КП.

10 травня стало відомо, що почесний патріарх УПЦ КП Філарет хоче відновити Українську православну церкву Київського патріархату, яка в кінці минулого року увійшла до новоствореної Православну церкву України.

Предстоятель Православної церкви України Епіфаній заявив, що повернення ПЦУ в структуру Київського патріархату означатиме втрату Томосу і всіх досягнень церковної незалежності.

Згідно з даними єдиного реєстру юридичних осіб, УПЦ КП та УАПЦ поки не ліквідовані.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики