Цензор.НЕТ

12.05.19 00:00

Із трьох розслідувань проти Злочевського найперспективніша справа про видачу ліцензій своїм компаніям, однак НАБУ її закрило, - Луценко

Генпрокурор Юрій Луценко оприлюднив фрагмент свого інтерв'ю виданню "New York Times", зробленого 16 квітня 2019 року.

Із трьох розслідувань проти Злочевського найперспективніша справа про видачу ліцензій своїм компаніям, однак НАБУ її закрило, - Луценко

Цензор.НЕТ наводить текст, опублікований у Facebook, повністю:

"Про справи колишнього міністра в уряді Януковича – Злочевського. Їх було багато, але фактично вони зводилися до трьох напрямків.
Перший – ухилення від податків, ст. 212 КК України. Це провадження розслідувалося в ГПУ ще до мого приходу на посаду Генпрокурора.
Другий – справа по відмиванню брудних коштів, ст. 209 КК України, велася до мене в ГПУ.
Третій – розкрадання державних ресурсів, ст. 191 КК України, провадження розслідувалися також в ГПУ ще з 2014 року.

Всі ці провадження розслідувалися, в тому числі генпрокурор Віктор Шокін достатньо пильно за цим слідкував.

Провадження за ст. 209 КК України зводилося до того, що пан Злочевський мав рахунки в Британії, які, на думку слідства, не підтверджувалися його доходами. Ця справа ще до мого приходу була програна в Лондонському суді, де Злочевський показав, що на його рахунок ще до початку слідства надійшли кошти за продаж однієї з нафтобаз. На жаль, Генеральна прокуратура тих часів не змогла навести контраргументи і Лондонський суд закрив справу, до того ж наші лондонські колеги сплатили штрафні санкції суду.

Провадження за ст. 191 КК України. Мова в них про те, що пан Злочевський, будучи міністром природних ресурсів, видавав ліцензії в уряді Азарова, на думку слідства, сам собі, а точніше – своїм фірмам. В рамках цих проваджень розслідувалося питання його фірми "Бурісма". В рамках одного з проваджень були і міжнародні запити в ряд країн, з яких були достатньо непогана доказова база. Проте буквально в останні місяці діяльності пана Шокіна на посаді Генпрокурора справа була, всупереч закону, передана в НАБУ. А вже там вона була закрита.

Я за законом не маю права отримувати жодної інформації про провадження САП і НАБУ. Тому я може прокоментувати причини закриття тільки зі слів публічних заяв пана Холодницького. Він заявив, що детективи НАБУ не зробили жодних слідчих дій, тому він змушений був закрити провадження.

Мені ж залишилося провадження за ст.212 про несплату податків. Я вважаю, що ми успішно пройшли цей шлях: "Бурісма" заплатила найбільшу суму на той час 180 млн. грн. податків і штрафних за результатами експертиз. Це було восени 2016 року. Згідно українського законодавства, при добровільній сплаті податків кримінальна відповідальність не наступає, а отже провадження було закрите.

Також зараз ми пробуємо реанімувати справу, програну в Лондонському суді. Як ви знаєте, прокурор К.Кулик нещодавно висунув підозру пану Злочевському у відмиванні коштів. Ми пробуємо по-новому притягнути його до відповідальності за це.
На жаль, найперспективнішою я вважав справу, яка була передана в НАБУ і там закрита. Маючи аналогії, я бачу, що видача ліцензій відбувалася з величезними порушеннями в ті часи. Я вважаю, що справа про видачу ліцензій міністром Злочевським своїм компаніям була найперспективнішою, аж до конфіскації його активів. Але, на жаль, я не маю можливості ознайомитися із причинами закриття цього провадження в НАБУ і, тим більше, продовжити слідство".

Із трьох розслідувань проти Злочевського найперспективніша справа про видачу ліцензій своїм компаніям, однак НАБУ її закрило, - Луценко 01

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики