Цензор.НЕТ

12.05.19 12:05

Новий Верховний Суд, ВАКС, підвищення зарплат суддів, - екс-заступник голови АП Філатов про підсумки роботи

Екс-заступник глави Адміністрації президента Олексій Філатов, одним із завдань якого було законодавче забезпечення судової реформи, підвів підсумки своєї роботи.

Новий Верховний Суд, ВАКС, підвищення зарплат суддів, - екс-заступник голови АП Філатов про підсумки роботи

Про це він написав у себе в Facebook, повідомляє Цензор.НЕТ.

Так, Філатов перерахував те, чого вдалося досягти за час роботи в АП.

"Новий розділ в Конституції про правосуддя, нові закони про судоустрій, про ВСП, про Конституційний Суд, про Антикорупційний суд, законопроект про адвокатуру - є. Венеціанська Комісія та експерти Ради Європи щодо більшості з них - в позитиві, за рештою - просто не встигли .

Три нових процесуальних кодекси - є.

ВСП і ВККС без депутатів, чиновників за сумісництвом - є. Правила про несумісність посад, аполітичності, обмеження одним терміном повноважень - є. Працювати над виконанням правил усіма їх членами - треба.

Новий Верховний Суд - є. Дає серйозні надії.

Апеляційні суди - без низки одіозних суддів. Далі якість кадрів залежить від конкурсів ВККС і дисциплінарної практики ВСП.

Суддівська винагорода. Не гарантія від корупції, але і не стимул до неї. Виявляється, суддям можна нормально платити - і бюджет не лопнув", - написав він.

Також Філатов назвав ті речі, які не вдалося реалізувати.

"Суди першої інстанції - ще працювати і працювати над оцінюванням і наповненням кадрами. Зрівняти суддів у зарплатах - треба, і швидше.

Нові закони про адвокатуру та про юридичну освіту.

ЄСІТС (Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система) - з пілотного проекту потрібно запустити в масштабі системи.

Взаємодія державних органів в сфері правосуддя і органів, які мають представляти громадянське суспільство, може бути кращою", - додав екс-заступник голови АП.

Не оминув Філатов і прогноз того, які негативні речі можуть трапитися в найближчому майбутньому.

"Спроби достроково змінити склад ВСП і ВККС для того, щоб повернути на посади в суді тих, хто цим посадам не відповідає; спроби відкрутити назад реформу через Конституційний Суд і/або парламент. Як то кажуть, стежте за руками звичайних підозрюваних.

Без реформи юридичної освіти, адвокатури, прокуратури і органів досудового розслідування - нічого хорошого. Це сполучені з судовою системою судини і взаємодіють вони точно, як у фізиці", - зазначив він.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики