Цензор.НЕТ

12.05.19 16:05

Порошенко хоче звільнити уповноважених АМКУ Загребельську та Панаіотіді за голосування проти Ахметова, - Герус

Радник новообраного Президента Володимира Зеленського з питань енергетики Андрій Герус вважає, що Порошенко хоче звільнити двох уповноважених Антимонопольного комітету України, які голосували проти покупки акцій "Київобленерго" і "Одесаобленерго" компанією олігарха Ріната Ахметова ДТЕК.

Порошенко хоче звільнити уповноважених АМКУ Загребельську та Панаіотіді за голосування проти Ахметова, - Герус

Про це він написав на своїй сторінці в Facebook, передає Цензор.НЕТ.

"За моєю інформацією, Порошенко у ці свої останні дні на посаді Президента планує видати укази про звільнення двох державних уповноважених Антимонопольного Комітету Украіни: Світлани Панаіотіді та Агії Загребельськоі. Одній із них вже була пред’явлена вимога написати заяву за власним бажанням", - зазначив Герус.

ВІн нагадав, що це єдині двоє державних уповноважених із АМКУ, які відмовилися визнавати немонополістом компанію ДТЕК Р.Ахметова. Також вони єдині, хто проголосували проти дозволу на покупку цією компанією ще двох обленерго, додав Герус.

"Розрахунок простий - вичистити із Антимонопольного людей, які займають незалежну та принципову позицію. А призначення нових держуповноважених - це трьох-ходова процедура. Згідно з законом призначення відбувається Указом Президента, але за пропозицією Голови АМКУ та за поданням прем`єр-міністра. Таким чином, задумка тих, хто пограв вибори, - створити максимально лояльний до монополістів регулятор і максимально ускладнити зміну цього регулятора - а отже, послабити новообраного президента Зеленського.

Такі можливі дії Порошенка очевидно вигідні Ахметову, який розглядає можливість покупки ще 5 обленерго. А це можливо тільки з дозволу АМКУ", - підсумував Герус.

25 квітня проект журналістських розслідувань "Наші гроші" повідомив, що Антимонопольний комітет дозволив компанії "ДТЕК Нафтогаз", яка належить олігархові Рінату Ахметову, придбати акції "Київобленерго" і "Одесаобленерго".

Газовидобувна компанія "ДТЕК Нафтогаз" входить в енергетичний холдинг ДТЕК, який є частиною фінансово-промислової групи СКМ, що належить Рінату Ахметову.

Порошенко хоче звільнити уповноважених АМКУ Загребельську та Панаіотіді за голосування проти Ахметова, - Герус 01
Порошенко хоче звільнити уповноважених АМКУ Загребельську та Панаіотіді за голосування проти Ахметова, - Герус 02

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики